Młode talenty Poznania - wystawa prac Anny Biernackiej.

Wernisaż wystawy w dniu 5 października, godz. 19,
Green Way, Taczaka 2.
Kurator wystawy Mateusz Jankowiak3

Anna Biernacka
Urodziła się 26 września 1995r w Poznaniu. Obecnie od prawie 16 lat mieszka w Puszczykowie gdzie uczęszczała do szkoły podstawowej i gimnazjum. Aktualnie uczy się w VIII LO w Poznaniu na profilu biologiczno-chemicznym.
Rysować lubiła od kiedy pamięta, ale zaczęła bardziej intensywnie ćwiczyć od drugiej klasy gimnazjum. Nigdy nie chodziła na kursy czy warsztaty rysunku - wszystkie prace powstawały po cichu w jej pokoju. W tym roku w wakacje uczęszczała na 2-tygodniowy kurs odbywający się na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, ponieważ w przyszłym roku oprócz kierunków związanych z jej szkolnym profilem, takimi jak farmacja czy biotechnologia, chce zdawać na kierunek malarstwa lub grafiki na tej uczelni.
Twórczość plastyczną traktowała zawsze jako pasję, oderwanie od codzienności, możliwość przelania części siebie na papier. Do tworzenia prac używa głównie farb akrylowych bądź ołówka.
Jej ulubionymi artystami są Salvador Dali ze względu na oryginalność zarówno tematyki i stylu wykonania oraz Leonardo da Vinci z powodu niezwykłej precyzji zarówno malarskiej i kreślarskiej.

POWRÓT

aktualizacja 14.09.2013

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK