V edycja wystawy "To my, dzieci z Podolan i goście",

wystawa trwa od 14 grudnia do 30 marca 2017 r. ,
Galeria 2.pietro, SP nr 62, Druskienicka 32.

Wystawa zorganizowana we współpracy ze SP nr 62 w Poznaniu i Zarządem Osiedla Podolany.

W  grudniu każdego roku, miedzy Mikołajem a Świętami  Bożego Narodzenia prezentujemy wystawę prac dzieci z Pracowni Plastycznej STiSK.  W 2016 roku, to  już piąta edycja tej wystawy. W  ubiegłym roku do prezentacji dołączyły seniorki z Podolan i pokazały obrazy na jedwabiu malowane w czasie warsztatu prowadzonego przez artystę plastyka  Małgorzatę Zgoła. Tegoroczna edycja wystawy  poszerzona jest o prace dzieci  ze SP nr 62 wykonane podczas lekcji plastyki pod okiem  szkolnej plastyczki, pani Doroty Woźniak oraz prace wykonane w czasie letnich warsztatów plastyczno-fotograficznych w 2016 r. w Kołobrzegu. Uczestniczą w niej również w charakterze gości,  dwie nastolatki z Domu Młodzieży w Poznaniu, które prace wykonały w ramach zajęć  pozalekcyjnych  prowadzonych przez  panią Katarzynę Zielińską.
Młodzi Podolanie uczęszczający do pracowni STiSK w roku 2016, dzięki  prowadzącej zajęcia, pani Bożenie Fibik-Beim   wykazały dużą aktywność,  chętnie  uczestnicząc w różnorodnych konkursach plastycznych, poczynając  od ogólnopolskiego konkursu  magazynu "Kocie Sprawy",  poprzez konkursy ogłaszane przez Młodzieżowy Domy Kultury nr 1 w Poznaniu, w Krakowie,  na Muzeum Narodowym w Poznaniu kończąc. Łącznie  44. dzieci brało udział  w 7 konkursach ,  a 8 z nich zdobyło wyróżnienia i nagrody rzeczowe. W 2016 roku dzieci ze SP 62 uczestniczyły w dwóch edycjach edukacyjnego programu pt " Z wizytą w galerii - spotkanie z artystą". Było to spotkanie, z młodymi, utalentowanymi  muzycznie artystkami, Justyną i Zofią Koziczak, w wykonaniu których usłyszeliśmy wspaniały koncert na cztery ręce, oraz z artystami wystawy  "Plenerowe impresje 2016" która  została  zorganizowana  we wrześniu, w Galerii  2. piętro z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017.
Kolejne już roczniki  podolańskich  dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, uczą się podstawowych technik rysunkowych i malarskich, rozwijają swoją kreatywność i wrażliwość na otaczający je świat.
 Wystawa odbywa się przy wsparciu i  pod patronatem Zarządu  Osiedla Podolany, we współpracy ze Szkoła Podstawową nr 62 w Poznaniu.
Zapraszam na wystawę

Kurator wystawy
Prezes
Stowarzyszenia  Twórców i Sympatyków Kultury
Barbara Kubiak-Sobczak

Działalność Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury na terenie naszej szkoły to bardzo cenna inicjatywa skierowana do dzieci, nauczycieli, rodziców i mieszkańców Podolan.
Uczniowie mają między innymi możliwość uczestnictwa w profesjonalnie prowadzonych pozalekcyjnych zajęciach plastycznych.
 Cykliczne wystawy w Galerii 2.piętro pozwalają na żywy kontakt ze sztuką, przeżycie estetycznych wrażeń, poszerzenie swojej wiedzy i zainteresowań.
Szczególnie cenne są organizowane spotkania z artystą, w ramach zajęć " Z wizytą w galerii". Stwarzają one niecodzienną okazję bezpośrednich rozmów z twórcami, podglądania ich warsztatu pracy i zaspokajania swojej ciekawości.
Wernisaże każdej wystawy są zawsze atrakcyjnie zaplanowane, często uświetnione występami muzycznymi naszych uczniów. 
Wszystkie te działania znakomicie przygotowują dzieci do uczestnictwa w podobnych wydarzeniach kulturalnych w przyszłości, a to rzecz nie do przecenienia.
Dorota Woźniak
nauczyciel plastyki SP62

Serdecznie zapraszam dzieciaki i ich rodziców, mieszkańców naszego osiedla Podolany na wystawę młodych adeptów sztuki oraz zachęcam do uczestnictwa w zajęcia Pracowni Plastycznej teraz, by, rozwijać talenty plastyczne i wrażliwość artystyczną naszych dzieci. Elżbieta Sobkowiak Przewodnicząca Zarządu Osiedla Podolany

Goście:

Wernisaż

POWRÓT

aktualizacja 28.12.2016


 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK