"ASYMILACJA" - RYSUNKI NA PAPIERZE Julii Kaczmarczyk-Piotrowskiej wykonane w tradycyjnych technikach plastycznych.

Prace powstały w ramach edukacyjnego projektu pt " Leśne przemiany" z lat 2010 - 2016.

Wystawa trwa od 1 kwietnia do 25 czerwca 2017 r..
Wystawa i spotkanie odwołane

"Galeria 2.pietro", SP nr 62, Druskienicka 32

Julia Kaczmarczyk- Piotrowska

Bohaterka dzisiejszej feerii wydaje się być istotą zjawiskową, czarodziejską, mieniącą się wieloma barwami i talentami.

Julia przedstawia dziś w retrospektywnym ujęciu swoje prace pełne świetlnych efektów, prace z pozoru tylko ascetyczne, zimne, z dominantą bieli, czasami w kolorze ziemi. Jej pejzaże z realistycznego świata przechodzą do zgeometryzowanej, prostej formy. Maluje często bez projektu i stąd jawi się nam bezpośredni zapis Jej pracy twórczej. W malarstwie lubi nakładać wyraziste impasty, tworzy abstrakcje geometryczne, jakby świat widziany pod mikroskopem.

Zmienia formy wyrazu i przechodzi od rysunku, poprzez malarstwo do rzeźby a jej kreacje artystyczne wzajemnie się przenikają. Często zobaczyć możemy w Jej twórczości proste, archetypowe formy, zgeometryzowane, syntetyczne kształty. Zajmuje się dużą i małą formą płaskorzeźb wykonanych narzucanym na płasko gipsem, używa przy tym materiałów bliskich naturze. Ciągle eksperymentuje poszukując najodpowiedniejszych środków dla wyrażania swoich artystycznych wizji.

Julia Kaczmarczyk- Piotrowska , jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, które ukończyła w zakresie specjalności wystawienniczej. W 2003 roku z wynikiem celującym ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu w zakresie pedagogiki sztuki, pracę praktyczną dyplomu wykonała w pracowni rzeźby. Obecnie jest nauczycielem plastyki , sztuki i muzyki w gimnazjum, a w szkole pomaturalnej wykłada propedeutykę, historię sztuki i zagadnienia kompozycji przestrzennej. Od 2003 r. pracuje nad formami i realizacją zajęć artystycznych PKPS i Amici oraz Fundacji Familijny Poznań.

Bohaterka 20 wystaw zbiorowych i 5 indywidualnych, autorka wielu wystaw prac dziecięcych.

POWRÓT

aktualizacja 10.05.2017

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK