"Maria Silska wraz z córkami Alicją Adamska i Ewa Gbiorczyk" - wystawa prac malarskich

To pierwsza w historii STiSKu wystawa rodzinna.

Maria Silska

Seniorka artystycznej rodziny urodziła się w Poznaniu, w 1950 r. Jest osobą otwartą, bezpośrednią, przyjazną ludziom i taki jest jej zapis plastyczny otaczającego ją świata i ludzi, życzliwy, pogodny, energetyczny. W 2018 roku obchodzi 40-lecie pracy twórczej. W 1990 roku była jedną z założycieli Związku Artystów Plastyków. Uprawia malarstwo sztalugowe. Pejzaże, portrety, martwe natury oraz abstrakcje to tematy, które najczęściej realizuje w technice olejnej, akrylu, pasteli suchej. Miała kilkanaście wystaw indywidualnych i brała udział w kilkudziesięciu zbiorowych w kraju i poza granicami. Aktywnie uczestniczy w działaniach artystycznych, wystawach i plenerach. Działa w licznych Stowarzyszeniach Twórczych. Należy do EkoARTu. Laureatka wielu nagród w tym Krzyża Zasługi od Prezydenta RP oraz przez Marszałka Województwa Wlkp. Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Wlkp. Od 2017 jest Prezesem Oddziału Poznańskiego ZAP.
marysia_silska(at)wp.pl


Ewa Gbiorczyk

urodziła się w Poznaniu. Pochodzi z rodziny artystycznej i w wolnych chwilach zagłębia się w przestrzeń wyobraźni. Czynnie sztuką zajmuje się od 10 lat. Bierze udział w organizowaniu nieformalnych grup artystycznych wspólnie tworząc wystawy i prezentacje artystów. Maluje głownie abstrakcje oraz postacie przedstawione w niekonwencjonalny sposób. Brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, jej prace są kwalifikowane na ogólnopolskie przeglądy artystyczne, laureatka kilku wyróżnień. Od 2016 roku pełniła funkcję sekretarza oddziału poznańskiego Związku Artystów Plastyków ZAP, a od kwietnia 2018 pełni funkcję Prezesa w/w oddziału.


Alicja Adamska

ukończyła Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, podyplomowe studia Informatyki w Biznesie przy WSB w Poznaniu oraz podyplomowe studia na Wydziale Inżynierii Zarządzania na Politechnice Poznańskiej. Kobieta z wieloma pasjami, które realizuje w czasie wolnym. Od najmłodszych lat otoczona sztuką, jednak zawsze szukająca swoich własnych środków przekazu. Swoją pierwszą indywidualną wystawę miała już w szkole średniej. Podczas studiów z powodzeniem projektowała wiele znaków graficznych, logotypów jako freelancer. Spełnia się artystycznie na wielu polach: maluje, szkicuje - jej ulubiona technika to połączenie węgla z ołówkiem, zajmuje się także wszelkiego rodzaju rękodziełem artystycznym. Można ją znaleźć także na troszkę innym polu - w jej ukochanym ogródku, gdzie spędza czas z psem, kotem i drewnem.
mailadamskiej(at)gmail.com

Serdecznie zapraszam na wystawę
Barbara Kubiak-Sobczak
Kurator wystawyWernisaż

POWRÓT

aktualizacja 29.09.2018

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK