"Paleta rozmaitości" , wystawa malarstwa i rysunków Bożeny Beim.

wystawa trwa: 1 kwietnia - 15 maja 2007r
wernisaż w dniu 22 kwietnia br. godz. 11
Green Galeria, Zeylanda 3, Poznań

Bożena Beim

ukończyła studia plastyczne na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie uzyskała dyplom w zakresie malarstwa i pedagogiki artystycznej. Wystawia od 1976 roku. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Marynistów Polskich oraz Eko-Artu.

Od ponad 30 lat pracuje jako instruktor plastyki w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Poznaniu, a od 6 prowadzi tamże Galerię "Pod Arkadami", gdzie z powodzeniem promuje twórczość artystyczną nauczycieli oraz dzieci i młodzieży.

Artystka uczestniczyła w ponad 50 wystawach zbiorowych, m.in. w Lesznie, Wrocławiu, Rzeszowie, Gorzowie, Kościanie, Lusowie, Tarnowie Podgórnym, wielokrotnie w Poznaniu i indywidualnych m.in. w Łodzi, Gnieźnie, Koninie i Poznaniu.

Uczestniczka wielu plenerów malarskich. Zajmuje się malarstwem, fotografią, rysunkiem oraz malarstwem na jedwabiu. W latach 1994 - 2003 zajmowała się ilustrowaniem książek dla małych dzieci m.in. "Niezdary", "Wełniaczka" i "O Tolku i samotnej wierzbie"

Bohaterka dzisiejszej wystawy podejmuje wiele tematów, ale najchętniej maluje konie, kwiaty, martwe natury i bajeczny, delikatny świat na jedwabiu. Inspiracji szuka w otaczającej ją przyrodzie.

Andrzej Haegenbarth, w jednej ze swoich wypowiedzi o twórczości Bożeny Beim powiedział, że cyt." Inspirowane przyrodą malarstwo Fibik-Beim, przeniknięte wrażliwą i bogatą osobowością autorki, sprawia przyjemność zarówno znawcom, jak i zwyczajnym odbiorcom ceniącym tradycyjne gatunki sztuki. Ta twórczość wzbogacona wyobraźnią, poparta talentem dojrzałej artystki, wypływa, jak można domniemywać, z autentycznej potrzeby dzielenia się z innymi własną wizją świata"

Dzisiejsza wystawa jest próbą pokazania szerokiej palety możliwości artystycznych Bożeny Beim oraz propozycją podzielenia się z widzami przetworzoną wizją otaczającego nas świata.

Barbara Kubiak-Sobczak

POWRÓT

aktualizacja 04.04.2007

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK