Akwarele Urszuli Kolodziejczak.

Green Galeria, Zeylanda 3
Wernisaż w dniu 11 lutego, godz. 19
11 luty do 15 kwietnia 2012

Urszula Kołodziejczak jest absolwentką PWSSP w Poznaniu. Pracowała jako nauczyciel plastyki w szkołach podstawowych i średnich w Gorzowie Wlkp. Była wykładowcą w PWSZ w Gorzowie, gdzie prowadziła zajęcia z historii sztuki. Obecnie jest na emeryturze, ale swojej pasji nauczania pozostaje nadal wierna.

Obecnie prowadzi Pracownię Malarstwa i Rysunku w Klubie "U Szefa". Artystka stara się kształtować uczestników zajęć poprze ukierunkowanie ich i dowartościowanie. Bardzo ważne jest dla niej, aby osoba malująca nie traciła wiary w siebie i w swoje możliwości, by bez względu na poziom umiejętności adept sztuki czuł się potrzebny i dumny z tego, że może dać innym cząstkę siebie,.

Artystka, na co dzień bardzo dobrze maluje akwarelami, akrylami a także uprawia tradycyjne malarstwo olejne. Swoje prace często prezentuje w różnych galeriach naszego regionu.

Urszula Kołodziejczak najchętniej maluje realistycznie, jednak codzienne Przedmioty i sytuacje przefiltrowane przez własną wrażliwość nabierają innego niecodziennego wymiaru. Poprzez malarstwo ukazuje swój filozofię życia i stany ducha. Jej prezentowane na dzisiejszej wystawie martwe natury i pejzaże to plon ostatnich kilku lat twórczości. Artystka z dużą swobodą buduje swoje kompozycje kolorem, formą oraz śmiało posługuje się Kontrastem.

Dla autorki prezentowanych prac istota tworzenia jest radością. Pobudzanie do tej radości wyzwala w niej optymizm. Można śmiało powiedzieć, że dla Urszuli Kołodziejczak malarsto to "terapia duszy", dla odbiorcy jej sztuki również.

Kontakt z artystką
Tel. 95 7213 831,
504 205 849
Ulako47@interia.pl
http://ulako47.digart.pl
GG Urszula 1113

POWRÓT

aktualizacja 20.03.2012

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK