Wakacje pod parasolem Matta Lamba

"Galeria Pod Arkadami" Poznań, Droga Dębińska 21, Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu
20 listopada - 6 grudnia

Wernisaż: 21 listopada 2005 godz. 9,45

Organizator: Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu oraz Gminny Ośrodek Kultury "Sezam" w Tarnowie Podgórnym

Prezentacja prac dziecięcych powstałych podczas ogólnopolskiego pleneru malarsko-rzeźbiarskiego Pod Aniołem i warsztatów dziecięcych pt "Wakacje z artysta" z sierpnia 2005 r. obejmuje prace wykonane w akrylu, oleju, pasteli suchej, linoryty, ex librisy oraz pojedyńcze przykłady intarsji.

Warsztaty jak sama nazwa wskazuje "wakacje z artystą" prowadzone były przez artystów, nauczycieli i instruktorów plastyki. Zajęcia z malarstwa prowadziła Pani Lucyna Lewandowska z Wrześni, z pasteli suchej Panie Ilona Filip-Bobrowska z Lublina i Krystyna Bileńki z Rzeszowa, z intarsji Pan Tomasz Wojciechowski z Kicina k/Poznania, z rzeźby Pan Krzysztof Jakubik z Poznania, z trudnej techniki malowania na jedwabiu Panie Anna Klimaszewska z Poznania i Anna Woźniak z Lusowa.

Tegoroczny program warsztatów plastycznych przewidywał również prewencyjne spotkania dzieci z psami ratownikami wodnymi Arnim i Rambo oraz z policjantami z Policji Wodnej.

Wystawę uzupełniają parasole malowane przez dzieci w ramach realizacji Umbrelka Projekt wg amerykańskiego malarza Matta Lamba. Przesłaniem programu Matta Lamba jest krzewienie globalnego pokoju, tolerancji i miłości szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Dzieci malując parasole wyrażały swoje uczucia, protestując przeciwko przemocy, agresji i wojnom. Powstały symbole bezpieczeństwa i ochrony przed złem i przemocą.

Parasole po wystawach w Poznaniu, pojadą w 2006 roku w świat, m.in. do Francji, gdzie będą promowały Polskę, Wielkopolskę, Poznań. W muzeach Matta Lamba w Tunsdorfie i w Paryżu zostaną pozostawione parasole a jeden będzie wysłany do Chicago, do autora Projektu .

Barbara Kubiak-Sobczak

LusowoLusowoLusowoLusowoLusowoLusowoLusowoLusowoLusowoLusowoLusowoLusowoLusowoLusowoLusowoLusowoLusowo

POWRÓT

aktualizacja 18.12.2005

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK