"Niedaleko pada jabłko od jabłoni"

Organizator: Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kulturyprzy KWP w Poznaniu
Kurator wystawy: Barbara Kubiak-Sobczak

Niedaleko pada jabłko od jabłoni.
W tym samym miejscu, w tej samej galerii, nieco wcześniej, bo w czerwcu 2003 r. Wielkopolski Komendant Policji otwierał wystawę pt. "Terra incognita", malarstwo i modele Mieczysława Budnika, ojca Agnieszki, który podobnie jak córka sztukami plastycznymi interesował się od wczesnej młodości On był samoukiem, Ona uczy się od ojca, On zakończył samo kształcenie, Ona planuje dalszą edukację artystyczną. A co ich łączy, a co dzieli?: On lubi temat kosmosu i wszechświata, Ona również, On kocha Malczewskiego, Chełmońskiego, Ona ucieka w grafikę komputerową, On kocha kontakt z naturą, Ona wirtualny komputerowy świat. Idzie dalej......Ale łączy ich miłość do twórczości artystycznej
Barbara Kubiak-Sobczak

15. letnia autorka Agnieszka Budnik tak pisze o sobie:

"Swoją przygodę ze sztuką zaczęłam w dzieciństwie. Gdy byłam mała, nigdy nie rozstawałam się z kredkami. Tak w sumie, to cały czas rysowałam. Pierwszą nagrodę zdobyłam w I klasie Szkoły Podstawowej. To był mój pierwszy sukces.
Na samym początku rysowałam tylko postacie z bajek Disney`a. To było najprostsze i najlepiej mi wychodziło. Wtedy jeszcze rysowałam zwykłymi kredkami i pisakami, czasem farbkami, ale z tym było już gorzej. Pastele, akwarele i akryle były mi obce. Najchętniej rysowałam w tym samym czasie, gdy mój tata malował obrazy. Jego sztuka mnie inspirowała.
Od tego w sumie wszystko się zaczęło. To On pomagał mi "stawiać pierwsze kroki" w sztuce. Uczył, co i jak mam robić. Zresztą tak jest do dziś. Tylko teraz inspirują mnie oglądane krajobrazy. Bardzo lubię je malować i to one przeważają w tematach moich prac.
Za malowaniem postaci i martwej natury zbytnio nie przepadam. Często w moich pracach pojawiają się tematy dotyczące kosmosu.
Poza sztuką interesuję się informatyką, a szczególnie grafiką komputerową i tworzeniem stron internetowych. Jedna z nich znajduje się już w sieci, niestety nie jest jeszcze ukończona... i zawiera sporo błędów. Ostatnio zaczęłam tworzyć małe projekty stron i animacje we flash`u.
Poza sztuka i informatyką interesuję się też przyrodą i historią, a właściwie to samą starożytnością. Niestety, mam często zbyt mało czasu na zajmowanie się pozaszkolnymi pasjami.
Moim marzeniem, po skończeniu gimnazjum, jest nauka w liceum plastycznym.
Jestem bardzo dumna, że mogę wystawiać publicznie swoje prace. Pierwszą wystawę miałam w Galerii "Dwa Światy" w Komendzie Wojewódzkiej Policji,w Poznaniu..

Kontakt z autorką:
61-392 Poznań
Tel.061/ 875 73 13
Wystawy:
Wrzesień 2004 - Galeria Dwa Światy, KWP Poznań

POWRÓT

aktualizacja 28.12.2005

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK