Opowieści o Chinach pod czerwonym lampionem

fotografie Barbary Kubiak-Sobczak
wernisaż 4 kwietnia godz. 17.
Klub Seniora, ul. Druskiennicka 32 ( Szkoła Podstawowa nr 62).
Wystawa trwa od 4 kwietnia do 30 czerwca 2012 r.

Barbara Kubiak-Sobczak
 Animatorka i promotorka kultury w poznańskim środowisku policyjno-cywilnym. Założycielka i Prezes Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu oraz kierownik Galerii Na Strychu, którą prowadziła  od 2005-2010 roku, założycielka Galerii "2.pietro". Członek Honorowy Fundacji ASP w Poznaniu, członek EkoArtu, Związku Polskich Artystów w Pile.
Absolwentka Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.
Od lat organizuje plenery malarskie, rzeźbiarskie, fotograficzne i inne, warsztaty dla dzieci i młodzieży, programy edukacyjne i promujące region Poznania i Wielkopolskę oraz prewencję kryminalną wśród dzieci i młodzieży poprzez  działania artystyczne. Inicjator różnorodnych programów artystycznych oraz wystaw indywidualnych i zbiorowych.
Zajmuje się tkaniną artystyczną i malarstwem olejnym, fotografią.

Wystawą "Opowieści o Chinach pod czerwonym lampionem" autorka opowiada o  swoich wrażeniach z podróży do Chin jaką odbyła we wrześniu 2011 roku. Do wystawy wybrała 40 fotografii z wykonanych ponad 3 tysięcy zdjęć i przedstawia Chiny Cesarskie: Pekin - Zakazane Miasto i Światynię Nieba, Cesarski  Pałac Letni pod Pekinem , Fragmenty Muru Chińskiego, Hutungi, Xi'an - pierwszą stolicę Chin i terakotową  armię i nowoczesne oblicze Państwa Środka ostatnich 30 lat, z  Polami Olimpijskimi w Pekinie, z Szanghajem , Kantonem i Hongkongiem.
Wystawa przybliża kulturę Chin liczącą ponad 3 tysiące lat.

Kontakt z autorką
607 997 613

biuro@stisk.pl

POWRÓT

aktualizacja 20.03.2012

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK