benefis Krystyny Bileńki z okazji 25.lecia działalności artystycznej
Wystawa Pt "Cała ja"

3 września do 30 października 2011 r.
wernisaż w dniu 3 września 2011 godz. 16 (sobota)
Galeria Pod Arkadami", MDK nr 1, Poznań, Droga Dębińska 21

KRYSTYNA BILEOKI
Urodziła się w Rzeszowie. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich, Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu, założycielem i Prezesem Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Rzeszowie.

Maluje od 25 lat. Tematy do swoich prac czerpie z podróży, inspirując się przyrodą, pejzażem, naturą. Pragnie zwrócid uwagę odbiorcy na otaczające nas na co dzieo piękno, które w pogoni za codziennością nie zawsze dostrzegamy. Prace wykonuje w różnych technikach: malarstwo olejne, pastel, rysunek tuszem, malowanie na jedwabiu.

Jest autorką 9 wystaw indywidualnych w Rzeszowie, Poznaniu, Łodzi.

Brała udział w kilkudziesięciu wystawach poplenerowych i zbiorowych m.in. w BWA w Krośnie, MDK w Głuchołazach, MDK i MKPiK w Opolu, na Zamku w Niedzicy,w Katowicach, Szczecinie, Pile, w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Ustce, Kołobrzegu, Unieściu, Międzyzdrojach, Poznaniu. Na Salonie Wielkopolskim w Czarnkowie 2003, 2005, Jesieni Plastycznej w Hrubieszowie, Lublinie, Opatowie, Kazimierzu Dolnym, na Ogólnopolskim Biennale Artystycznym WP w Rzeszowie 2000, 2006, 2008, w wystawach przedaukcyjnych "Bliźniemu Swemu" 2008, 2010 w Warszawskiej Zachęcie, Muzeum Miejskim we Wrocławiu, BWA w Katowicach i Rzeszowie, Pałacu Sztuki w Krakowie , Międzynarodowej Wystawie PoliceArt 2009 w Warszawskiej Królikarni.

Laureatka III nagrody Szefa WUSW na IV Ogólnopolskim Plenerze Malarskim "Bieszczady-87", wyróżnienie Towarzystwa d/w z Narkomanią w Koszalinie na Ogólnopolskich Warsztatach Artystycznych "Unieście 88", wyróżnienie Prezydenta Miasta Rzeszowa 2006.

Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju, USA i Niemczech.

Kontakt z autorką:
Tel. 603 918 163
e-mail: smprzeszow@wp.pl

POWRÓT

aktualizacja 17.09.2011

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK