TO MY - DZIECI Z PODOLAN

WERNISAŻ I WYSTEP DZIECI ZE SPOŁECZNEJ SZKOŁY Muzycznej i STOPNIA NR 1 W Poznaniu 6 grudnia 2012, godz. 17
Galeria "2.piętro", Poznań, Druskienicka 32 w Szkole Podstawowej nr 62
Wystawa trwa od 6 grudnia 2012 do 30 marca 2013

Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu, od grudnia 2011 roku, ma swoją siedzibę w  Szkole Podstawowej nr 62 na Podolanach. Prowadzi tutaj również pracownię plastyczną (sala 120), galerię "2.piętro" (aula), oraz cyklicznie prezentuje wystawy w  Klubie Seniora (sala nr 8). Od  samego początku, Stowarzyszenie prowadzi edukacyjny program dla dzieci pt "Z wizytą w galerii" realizowany jeden raz w miesiącu w formie spotkań z artystą. Zaś od kwietnia 2012 roku Stowarzyszenie realizujei cotygodniowe warsztaty artystyczne dla dzieci zainteresowanych plastyką. Zajęcia te prowadzi doświadczony pedagog, artysta i nauczyciel plastyki, pani Bożena Fibik-Beim.
Na dzisiejszej wystawie prezentowane są prace wykonane przez uczestników tychże warsztatów, dzieci w wieku od 6 - 12 lat, dzieci z Podolan.
Wernisaż adresowany do małoletnich "Artystów", ich rodziców, nauczycieli Szkoły oraz wszystkich uczniów. Spotkanie uatrakcyjnia występ dzieci ze Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 w Poznaniu, która działa od września 2010 roku i została założona przez Fundację Wspierania Powszechnej Edukacji Muzycznej.
Zapraszam na wystawę

Barbara Kubiak-Sobczak
Prezes Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury
Kurator wystawy

W wystawie udział biorą dzieci w wieku od 6 - 12 lat:

Inga Sakson, lat 10
Kamila Lefler, lat 11
Magda Krawiec, lat 10
Maja Kawka, lat 12
Marianna Nowak, lat 10
Martyna Orwat, lat 7
Martyna Wypychowska, lat 11
Nadia Nowak, lat 10
Martyna Orwat, lat 10
Oliwia Olszewska, lat 7
Oliwia Smolicz, lat 12
Paweł Słowik, lat 10
Wiktor Sakson, lat 7
Zofia Nowak, lat 6

 
Zgadzam się z opinią Ireny Wojnar, która twierdziła, że wychowywać należy przez sztukę, gdyż wiem, że sztuka uwrażliwia i uczy kreatywności. Od ponad 30 lat staram się te zasady wprowadzać w życie ucząc i wychowując kolejne pokolenia. Praca z dziećmi i młodzieżą jest również inspirująca dla mnie, bo mogę podziwiać świeże spojrzenie młodych ludzi na świat i otaczającą rzeczywistość. Od dzieci można się też nauczyć entuzjazmu tworzenia. A tworzenie powinno być radością, stąd nauczane przeze mnie dzieci nie są zmuszane do określonych tematów i technik a jedynie motywowane do zmierzenia się z zagadnieniem. Staram się pokazywać rozmaite działania plastyczne a także nauczyć tego, że każdy przedmiot i materiał po odpowiednim obrobieniu może być dziełem sztuki. Działania te mają za zadanie wyzwolić w dziecku postawę twórczą, która przyda mu się też w innych dziedzinach życia.


Bozena Fibik-Beim
prowądzaca zajecia plastyczne

POWRÓT

 
aktualizacja 27.04.2013

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK