"Ex librisy i wycinanki" Wystawa prac Ilony Filip - Bobrowskiej

Ilona Filip-Bobrowska, rocznik 1973, Lublinianka. Urodziła się w rodzinie związanej zawodowo z plastyką. Ukończyła naukę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie a następnie Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej ze specjalnością grafiki. Dyplom uzyskała w pracowni grafiki, u adiunkta Artura Popka z wyróżnieniem dziekańskim.

W resorcie spraw wewnętrznych pracuje od 1977 roku, obecnie w Komendzie Miejskiej Policji w Lublinie. Należy do Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury Lubelskiego Środowiska Policyjnego.

Jej ulubioną techniką malarską jest olejne malarstwo sztalugowe. Lubi pastele, węgiel, ołówek. W swojej twórczości zachowuje realizm. Obok pejzaży, przedstawia klimat własnych dziecięcych lat Lubelskiej Starówki. W swoich pracach dużo miejsca poświęca na ex libris jako jedna z form technik grafiki. Interesuje się wyrażaniem przestrzeni używając zróżnicowanej faktury, światła, waloru i perspektywy. Kultywuje rzadką i trudną sztukę wycinanek z papieru.

Już jako dziecko brała udział w licznych wystawach, była laureatką konkursów organizowanych w kraju i za granicą. Jej 0race graficzne były prezentowane m.in. na wystawach i prezentacjach wojewódzkich i ogólnopolskich.

Kurator wystawy: Barbara Kubiak-Sobczak

Kontakt z autorką
Lublin
0507 117 331
0695 780 400

Wystawy Ilony:
2002
Zamek Lubelski, Lublin, wystawa "Grafika i rysunek 2001/2002"
KWP w Lublinie - wystawa lubelskiego środowiska policyjnego "Spojrzenia"
2003
Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu "Inauguracja Roku Kulturalnego w Policji" ogólnopolski prz4gląd twórczości artystycznej środowisk policyjnych w 2003 r.
2004
Galeria "Dwa Światy" Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu - wystawa "Ex librisy i wycinanki"
Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu-sala wystawowa - wystawa "Ex librisy i wycinanki"

Udział w plenerach:
2003 Ogólnopolski plener malarski Janów Lubelski
2003 VII Akcja Artystyczna Akcja Letnia KGP w Hadlach Szklarskich
2004 Ogólnopolski plener malarski "Pod Koziołkami - Skoki 2004"

Prace autorki i migawki z wernisażu wystawy w Galerii "Dwa Światy" w KWP w Poznaniu. Wystawę otwierał generał Henryk Tusiński.

Niektóre z prac

POWRÓT

aktualizacja 18.12.2005

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK