"Poznań w obrazach Anastazji Fietisowej"

malarstwo olejne i pastele
5 listopada do 31 grudnia 2007
Green Galeria, Poznań, Zeylanda 3   

Anastazja Fietisowa

Malarka, projektantka wnętrz, dyrygentka. Urodziła się w Brześciu (Białoruś) w rodzinin znanego malarza Fietisowa. Po szkole średniej ukończyła muzyczny college w Mińsku i wykonywała zawód dyrygenta. Następnie w 1982 roku ukończyła ASP w Mińsku i zdobyła następny zawód - projektanta wnętrz. Wykonywała go osiem lat. Kwalifikacje artystyczne w zakresie sztuk wizualnych podwyższyła w 1993 roku w eksperymentalnej uczelni plastycznej w Moskwie pod kierunkiem prof. Eugeniusza Rosenbluma.

Od 1996 roku zajmuje się wyłącznie malarstwem sztalugowym i eksperymentalnym (malowanie emaliami na miedzi). W centrum jej zainteresowań znajduje się pejzaż miejski, w tym panoramy miast, i portret. Swoją twórczość prezentowała w Polsce ( Olsztyn, Poznań), Rosji, Niemczech, na Białorusi i we Francji. Jej prace znajdują się w europejskich kolekcjach prywatnych oraz w muzeach Grodna, Brześcia i Mińska. Mieszka i tworzy w Brześciu.

Barbara Kubiak-Sobczak

Osoby prywatne i instytucje zainteresowane nabyciem prezentowanych prac, proszone są o kontakt: tel. 607 997 613 lub biuro@stisk.pl

Autorka wystawy wykonuje na zamówienie portrety w oleju i pasteli, również na podstawie zdjęć. Kontakt 698 046 644


POWRÓT

aktualizacja 31.07.2008

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK