Tak to widzę - malarstwo Ilony Filip

Galeria Na strychu,
wernisaż: 5 marca godz. 18
5 marca do 9 maja 2009

Ilona Filip

Ilona Filip to artystyczne nazwisko Ilony Filip-Raniszewskiej.

Do 2008 roku swoje prace sygnowała jako Ilona Bobrowska, Ilona Filip-Bobrowska oraz Ilona Filip.

Urodziła się w Lublinie w rodzinie związanej zawodowo z plastyką i muzyką. Naukę zawodu rozpoczęła w Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. W 2000 roku ukończyła Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, ze specjalnością grafiki. Dyplom z wyróżnieniem dziekańskim obroniła w pracowni grafiki u profesora Artura Popka.

Prace Ilony Filip charakteryzuje realizm przeobrażony przez osobisty pryzmat widzenia świata. Intryguje ją przestrzeń, którą wyraża używając zróżnicowanej faktury, światła, waloru i perspektywy.

Pasjonuje się pejzażem miejskim i krajobrazem. Często sięga do lat dziecięcych przedstawiając klimat lat spędzonych na Lubelskiej Starówce. W swojej twórczości wiele miejsca poświęca ekslibrisom jako jednej z form technik grafiki.

Ilona Filip brała udział w 34 krajowych i międzynarodowych wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Jest autorką ponad stu projektów logotypów, znaków graficznych, katalogów, kart pocztowych, ilustracji i kalendarzy.

Marion Białołęcki
kulturoznawca

POWRÓT

aktualizacja 17.03.2009

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK