"Flores"

Wystawa zorganizowana z okazji otwarcia siedziby i sali wystawowej Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu w Galerii "Na strychu"

9 czerwca do 29 lipca 2005 r.

Wernisaż, 9 czerwca 2005 godz. 18
Galeria "Na strychu" , Poznań, ul. Wyspiańskiego 7, II piętro
wtorek, środa, czwartek godz. 16-20

Patronat Honorowy
Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, nadinsp. Henryk Tusiński

Patronat Medialny: Radio Merkury

Historia Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu oraz powstania Galerii jest krótka.
Działanie na rzecz promocji kultury w wielkopolskiej Policji rozpoczęło się w połowie roku 2002 i wyprzedziło formalne powołanie do życia w styczniu 2003 roku Komitetu Założycielskiego Stowarzyszenia.
W październiku 2003r.Stowarzyszenie zostało wpisane w Krajowy Rejestr Sądowy, a jesienią 2004 roku uzyskało status organizacji pożytku publicznego.
Inicjatorem powołania do życia Stowarzyszenia jest obecna Prezes
Stowarzyszenia, Barbara Kubiak-Sobczak, która wspólnie z 18 twórcami i sympatykami kultury z wielkopolskiego środowiska policyjnego powołała początkowo Komitet Założycielski, a następnie Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu.
7 czerwca 2004 roku Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wskazał pomieszczenia na siedzibę Stowarzyszenia na II piętrze na ul. Wyspiańskiego 7 w Poznaniu, które po rocznym remoncie wykonanym we własnym zakresie przez kilku pasjonatów - członków Stowarzyszenia - oddajemy dziś do użytku.
Obecnie Stowarzyszenie skupia 44 członków, w tym 23 malarzy, 5 rzeźbiarzy, 4 poetów, 3 fotografików 1 grafika oraz 8 sympatyków. Większość członków to Wielkopolanie. 6 osób pochodzi z innych województw: rzeszowskiego, lubelskiego, wałbrzyskiego i zachodniopomorskiego. 26 osób to policjanci i pracownicy Policji pozostający w czynnej służbie, pozostali to emeryci i członkowie rodzin. Do Stowarzyszenia należą również osoby związane ze środowiskiem policyjnym więzami koleżeństwa i przyjaźni oraz wspólnymi zainteresowaniami sztukami plastycznymi, które uczestniczyły w plenerach i wystawach organizowanych przez Stowarzyszenie.
8 osób posiada tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia a 69 osobom, które przekazały 1 % podatku dochodowego, nadano tytuł Honorowego Członka Wspierającego działalność Stowarzyszenia w 2005 roku, a ich nazwiska zostały wpisane do internetowej Księgi Honorowych Członków na stronie www.stisk.pl

Wystawa inaugurująca działalność Galerii "Na strychu", obejmuje jeden temat: "kwiaty", które powstawały w różnym czasie i na różnych plenerach, m.in. w Skokach i w Jankowicach. Prace swoje prezentują również artyści z cywilnego środowiska plastycznego, którzy uczestniczyli w integracyjnych programach artystycznych realizowanych przez Stowarzyszenie w 2004 roku. Przedstawiamy malarstwo olejne, pastele, fotografie oraz tkaninę.

Wyrażam nadzieję, że otwierana dziś sala wystawowa, będzie miejscem spotkań artystów i sympatyków sztuk plastycznych nie tylko środowiska policyjnego. Będzie dostępna również dla mieszka-ńców miasta Poznania.
Jestem przekonana, że za ich sprawą i prac które będziemy pre-zentować, miejsce to będzie miało klimat i nastrój sprzyjający obco-waniu ze sztukami plastycznymi, z malarstwem, rzeźbą, fotografią, tkaniną, instalacjami, które ozdobimy poezją i muzyką.
Zapraszam do zwiedzania tej i następnych wystaw
Barbara Kubiak-Sobczak

POWRÓT

Autorzy prac:
Krystyna Bileńki, Rzeszów
Sebastian Cichocki, Poznań
Danuta Dagry-Grabowska, Piła
Bożena Fibik-Beim, Poznań
Ilona Filip-Bobrowska, Lublin
Zbigniew Gałęcki, Toruń
Adam Gostyński, Poznań
Wanda Gostyńska, Poznań
Tomasz Jankowski, Konin
Dariusz Jóźwiak, Łódź
Julia Kaczmarczyk-Piotrowska, Poznań
Anna Klimaszewska, Poznań
Elżbieta Kmak, Poznań
Barbara Kubiak-Sobczak, Poznań
Wacław Kubski, Piła
Lucyna Lewandowska, Września
Marek J.Lewandowski, Września
Tomasz Licheniak, Gniezno
Katarzyna Makowska, Poznań
Janusz Maśnik, Warszawa
Katarzyna Meller, Poznań
Julita Molska, Ceradz Kościelny
Bogusław Muraszko, Szczecin
Nela Nelip, Katowice
Maria Nowakowska, Poznań
Jerzy Oplusil, Łódź
Marian Ozdowski, Kalisz
Sylwia Pietrowiak, Poznań
Ryszard Pozdrowicz, Nowy Tomyśl
Ewa Rudnicka, Piła
Ryszard Siejak, Poznań
Agnieszka Stefańska-Mrowińska, Luboń
Karolina Szatkowska, Września
Anna Woźniak, Lusowo

Organizator:
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu

Kurator wystawy
Barbara Kubiak-Sobczak

Aranżacja
Anna Klimaszewska
Barbara Kubiak-Sobczak


Kasprzyk - praca dla wylosowanego uczestnika wernisażu

 
aktualizacja 18.12.2005

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK