Biżuteria ECO - Fraktale.

Warsztat autorski Julii KP
Empik Poznań ul. Ratajczaka 44

warsztaty autorskie 7.05.2011 godz.: 12-14:00

W sobotnie południe na zajęciach artystycznych, zamykających wystawę Formy Fraktalne odbyły się autorskie warsztaty. Zajęcia zostały przeznaczone dla grupy arte edukacyjnej składającej się z dzieci i dorosłych. Materiały użyte przez uczestników są pochodzenia naturalnego, organicznego: terrakota, masy plastyczne, glinki, kamienie, bawełna, nasiona, drewno. Każdy kamień jest już rzeźbą obecna w strukturach i przestrzeniach. Tworem, który wymaga odczytania i zauważenia piękna. Woskowany bawełniany sznurek lub rzemień to podstawa wiszącej kompozycji. Masy mogą być formowane według intencji autora, dając w fazie końcowej talizman albo wisiorek. Ryty, które, wiążą całość to rytmiczne wzory zaczerpnięte z kultury, sploty poszczególnych włókien to także ważny element struktury powstającej pracy.

Kolejne warsztaty zostaną zorganizowane na zaproszenie Galerii w Remoncie w Sierakowie oraz podczas Poznańskiego Dreptaku Kultury i Festiwalu Społeczności Lokalnych w Poznaniu. Projekt Formy Fraktalne zostanie zaprezentowany na Kongresie Polskiej Edukacji w Warszawie.

Więcej informacji o projekcie:
http://kpjulia.blogspot.com/p/formy-fraktalne.html http://arteum.pl/artykuly/sylwetki_arteterapeutow/julia_kaczmarczyk_piotrowska http://cojestgrane.pl/wydarzenie/75235/

POWRÓT

aktualizacja 21.05.2011

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK