Malarskie narracje - wystawa prac Izabelli Hermanowskiej.

Wystawa trwa od 1 kwietnia do 16 czerwca 2016 r.
Wernisaż w dniu 8 kwietnia 2016 godz. 19, Galeria Green Way, Zeylanda 6.


IZABELLA HERMANOWSKA

Poznanianka.  Absolwentka UAM, Wydział Filologii Polskiej i równolegle Edukację Artystyczną. Nauczyciel Akademicki. Wieloletni Prezes Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej, obecnego na mapie kulturalnej miasta Poznania i Wielkopolski od 1981 roku. Organizatorka i uczestniczka wielu wystaw, plenerów, spotkań i wydarzeń artystycznych a także autorka tekstów do folderów, artykułów i opracowań. Czynnie zaangażowana w życie artystyczne, kulturalne i społeczne środowiska, miasta, regionu. Członek Wielkopolskiego Związku Artystów Plastyków oraz innych organizacji i stowarzyszeń kulturalnych.

Ulubione techniki artystyczne Izabelli to olej, pastel i akryl.  Jej prace znajdują się w prywatnych zbiorach w kraju i zagranicą.

Dzisiejsza wystawa, w swym charakterze retrospektywna, to artystyczna opowieść o obszarach zainteresowań artystki - ludzie, zwierzęta, kwiaty, pejzaże.  Maluje to, co Ją otacza, co zwraca Jej uwagę swa oryginalnością. Jak sama mówi, bliski jest Jej człowiek, jego osobowość, twarz, rysy: piękno, brzydota, młodość i starość. To staje się pretekstem do malowania portretów, portretów ludzi, zwierząt,  zwłaszcza ulubionych kotów, których urok utrwala w licznych pastelach. Wykonuje także nastrojowe krajobrazy, architekturę, martwe natury. Jednym słowem maluje i rysuje wszystko to, co podziwia, co inspiruje i zachwyca.

Serdecznie zapraszam na wystawę
Barbara Kubiak-Sobczak
Kurator wystawy

POWRÓT

aktualizacja 04.05.2016

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK