Zamknięte ¶wiatłem przestrzeni

wystawa prac Małgorzaty Kadelskiej z Olsztyna.
Wernisaż w dniu 26 stycznia 2013 godz 19, Green Way, Zeylanda 3.
Wystawa trwa do 29 marca 2013.

Magdalena Kadelska,rocznik 1971, olsztynianka. W 1993 roku uzyskała dyplom na UWM w Olsztynie z grafiki warsztatowej i malarstwa z wyróżnieniem dziekańskim, a następnie w 1996 r. dyplom na Wydziale Malarstwa i Grafiki na ASP w Gdańsku. Od 1997 roku prowadzi własn± pracownię plastyczno-projektow±. Przez 7 laty pracowała w LO nr 3 w Olsztynie, gdzie organizowała olimpiady artystyczne oraz prowadziła zajęcia z malarstwa jako wolontariat we własnej pracowni.
Od roku 2000 asystent, potem adiunkt Katedry Krajobrazu UWM w Olsztynie. Prowadzi tu zajęcia z rysunku, rzeĽby, projektowania.
W 2008 roku uzyskała doktorat na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej.
Artystka zajmuje się malarstwem sztalugowym, grafik± warsztatow±, rysunkiem, projektowaniem wnętrz, parków  i ogrodów, zieleni we wnętrzach urbanistycznych, rewitalizacj± wnętrz miejskich, przekształcaniem wygl±du ulic, placów, struktury całych dzielnic.
Brała udział w około 40 wystawach indywidualnych i 200 zbiorowych w Polsce i zagranic± m.in. w Brukseli, Wilnie, oraz w wielu plenerach m in w Toscani, Holandii, Belgii.
Jest współzałożycielk± międzynarodowego Stowarzyszenia Artystyczna Kreacja Wspólnej Europy.

Zapraszam do odwiedzania wystawy.
Kurator wystawy
Barbara Kubiak-Sobczak

POWRÓT

aktualizacja 30.01.2013

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK