"Galeria karykatur policyjnych artystów i gości"

organizator: Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu
aranżacja wystawy: Barbara Kubiak - Sobczak
redakcja i opracowanie folderu: Barbara Kubiak - Sobczak, foto: Tomasz Jankowski

Galeria karykatur policyjnych artystów i gości plenerów malarskich w Skokach z roku 2003 i 2004 obejmuje 26 portretów wykonanych w suchej pasteli przez Sławomira Mikawoza z Lublina - malarz i rysownika, specjalistę portretu pamięciowego, policjanta Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.
Wystawa była wielokrotnie prezentowana w wielu miastach Polski, m.in. w Warszawie, Lesznie, Wrocławiu, Łodzi, Wałbrzychu, Miliczu, Skokach oraz w Poznaniu w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.
Portretowani byli m.in. Rektor Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, prof. Wojciech Muller, prof. Tomasz Siwiński z ASP w Poznaniu, Wielkopolski Komendant Wojewódzki w Poznaniu, gen. Henryk Tusiński - wówczas jeszcze w stopniu inspektora, gen. Zdzisław Centkowski z Fundacji Asekuracja w Poznaniu, Wojewoda Wielkopolski Andrzej Nowakowski, artyści znani w świecie - Jędrzej Stępak i wielu artystów ze środowiska policyjnego z całej Polski a zaprzyjaźnieni z Wielkopolską.
Komisarz plenerów i wystawy
Barbara Kubiak-Sobczak

Sławomir Mikawoz
Komisarz Policji, zatrudniony jako specjalista w Laboratorium Kryminalistycznym w KWP w Lublinie. Ekspert od odtwarzania wyglądu osób i przedmiotów. Plastyk. W latach 1982 - 1987 uprawiał głównie rzeźbę, malarstwo, rysunek. Obecnie skupia się w swej działalności artystycznej na rysunku i malarstwie. Stosowane techniki to akwarela, sucha pastel. Ulubionym tematem jest portretowanie osób w krzywym zwierciadle. Wykonuje karykatury wielu osób. Interesuje się muzyką poważną, sam jest młodym, pogodnym człowiekiem.
Autor wielu wystaw m.in. w galerii Pod Strzechą w Lublinie w 1985 r. gdzie prezentował malarstwo olejne w pubie U szewca w 2002 r. - kolekcja karykatur, w Zajeździe Nad Wieprzem w 2002 r - również karykatury, w galerii autorskiej w Lublinie. Aktywny uczestnik wielu plenerów policyjnych,. Od stycznia 2003 r. Prezes Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury Lubelskiego Środowiska Policyjnego.

Wystawy Sławomira Mikawoza
1985
Galeria Pod Strzechą, Lublin, malarstwo olejne
2002
pub U szewca, Lublin, karykatura
2003
Wielkopolski Urząd Wojewódzki, "Ku Europie" wystawa twórców środowiska policyjnego,
Wystawa "W sepii i karykaturze"
Komenda Wojewodzka Policji w Łodzi "Galeria Karykatur policyjnych artystów" Skoki 2003
2004
Komenda Główna Policji, Warszawa
Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie
Dom Plenerowo-Wczsowy ASP w Skokach,
Komenda Miejska Policji w Lesznie
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu
Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu
Komenda Powiatowa Policji w Miliczu

Kontakt z autorem:
20-319 Lublin
tel. (017) 744 82 43

Prace artysty

POWRÓT

aktualizacja 18.12.2005

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK