-
 
Ania Klimaszewska - " Opowiadam barwami"

Klub Policyjny KWP, w Poznaniu, Kochanowskiego 2 a. |
Wystawa trwa od 15 stycznia do 30 marca 2016 - wystawa odwołana

Maluje portrety i abstrakcje. Jej obrazy "mówią"  o skomplikowanych relacjach międzyludzkich, o samotności, oczekiwaniu, nostalgii i miłości.  "OPOWIADAM BARWAMI" to wystawa najnowszych obrazów olejnych.

Powyższy tekst zaproponowała autorka do swojej noty do folderu aktualnej wystawy. Tak, wszystko to prawda. Ale czy  tylko tyle możemy powiedzieć o artystce, którą znam od, nie wiem od kiedy? od 10 lat? - od kiedy wstąpiła do STiSKu?, a może wcześniej? - o absolwentce PWSSP w Poznaniu i podyplomowego Studium Pedagogicznego Sztuki w Kaliszu, o osobie która znajduje się fantastycznie w tkaninie artystycznej, którą doskonaliła w pracowni Urszuli Plewki-Schmidt?
Klimaszewska jest artystką uniwersalną, maluje na płótnie i na jedwabiu,  olejem i akrylem,  rysuje, tworzy obrazy  nitką i  wełną, tworzy   tkaniny artystyczne, rzeźbi. Jest aktywną uczestniczką wystaw i plenerów organizowanych przez związku artystyczne do których należy. Jest animatorem  formacji pod nazwą  Strefa Wyobraźni skupiającym plastyków profesjonalnych i amatorów. Jest uznanym malującym nauczycielem.
Obok tego wszystkiego Jej niekwestionowaną pasją,  bardziej niż własna twórczość, jest edukacja artystyczna dzieci i młodzieży dla których od lat poświęca swoje siły, talent i umiejętności, uczy, organizuje konkursy i wystawy, warsztaty i  konsultacje,  plenery. Organizuje wszędzie, gdzie się da, w swoim małym mieszkaniu, w szkole, w plenerze. Wychowała artystycznie i zaszczepiła  miłość do Sztuki, wyuczyła setki dzieciaków, a niektóre z nich  obecnie są artystami  z ukończonymi studiami plastycznymi, a większość Jej uczniów zachowała wrażliwość na piękno otaczającego nas świata. Niewątpliwie Jej działalność, Jej obecność wpisała się na stałe w ich życiorysy.

 

Obserwuję działalność Klimaszewskiej od ponad 10. lat,  w działaniach społecznych, prywatnie, podczas
plenerów i wystaw, obserwuję jak jej malarstwo się zmienia, jak nabrało obecnie wyrazistego, szczególnego, rozpoznawalnego  stylu i charakteru.  Jej dotknięcie pędzla, operowanie światłem, kolorem, postrzeganie świata, siebie, swoich relacji ze zmieniającym się otoczeniem są Jej znakiem firmowym. Wypiękniały kolory a prace stały się refleksyjne, skłaniające do zadumy. Ale tez często Jej prace  "mówią" o samotności i osamotnieniu, czasem wyobcowaniu, czasem  o czekaniu i przemijaniu. Ale tez opowiadają o marzeniach i radości spełnienia. .  Jej prace każą nam pamiętać, że wszystko co najważniejsze w życiu, wydarza się  nam się  w samotności. Taki los, takie przeznaczenie.

Serdecznie zapraszam na wystawę
Barbara Kubiak-Sobczak
Kurator wystawy

 

 

POWRÓT

aktualizacja 11.12.2015

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK