"Matt Lamb"

Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu prezentuje wystawę pt. "Matt Lamb" - prace amerykańskiego artysty światowej sławy z okazji Święta Policji w 2005 r.

Galeria "Dwa Światy", ul. Kochanowskiego 2 a,
2 czerwca - 30 lipca 2005

Artysta "outsider", z pochodzenia Irlandczyk, od 14 roku życia mieszka w Chicago. Jego pełne ekspresji i fantazji dzieła zdobią galerie na całym świecie, niosąc ze sobą głęboki ładunek emocjonalny, przede wszystkim wartości takie jak miłość, tolerancja, porozumienie i pokój. Tematem Jego prac są także interakcje międzyludzkie, doznania religijne i niczym nie ograniczona fantazja. Autor międzynarodowych projektów artystycznych i pokojowych, np. "The Lamb Umbrellas for Peace"

Doktor Honoris Causa Uniwersytetu w Mineapolis. Swoje prace wystawiał m.in. w Kaplicy Sykstyńskiej, w Parlamencie Europejskim w Strasburgu, w Hiszpanii, we Francji, Niemczech itd.

Autor Umbrela Project skierowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży. W maju 2002 roku Matt Lamb zaprosił 38 ofiar zamach z 11 września w Waszyngtonie na warsztaty plastyczne. Każde dziecko wyraziło swoje uczucia i marzenia w barwny sposób na parasolach. Następnie odbyła się parada, podczas której młodzi artyści pokazali swoje parasole - uczucia. Pokazali je też w Białym Domu, na Kapitelu i wyruszyły w podróż dookoła świata niosąc misję nadziei, miłości, tolerancji. Autor uważa, że dzięki malowaniu we wspólnocie, dzieci stają się silniejsze, wzmaga się w nich poczucie bezpieczeństwa. Bycie chronionym oznacza życie w pokoju i miłości, a miłość jest najlepszym zabezpiecznieiem przed wojną, terrorem, agresją, strachem. Matt Lamb głęboko wierzy, że im więcej dzieci i dorosłych będzie zarażonych wizją globalnej miłości i pokoju, tym bardziej świat stanie się pokojowy.

Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu planuje również w Wielkopolsce wdrożyć Umbrela Projekt, poczynając od wspólnego malowania już w czerwcu 2005 r. w Skokach i w sierpniu br. W Lusowie - podczas plenerów malarskich środowiska policyjnego. Materiały z realizacji tych projektów będziemy bieżąco zamieszczać na naszej stronie internetowej www.stisk.pl

Wystawę zorganizowano we współpracy z promującym twórczość Matta Lamba w Europie, Panem Dominikiem Rohde z Tunsdorfu (Niemcy) i Panią Anną Jaremko z Poznania.

Zapraszam do zwiedzania wystawy oraz jej drugiej części ( prace wielko formatowe) w budynkach szkolnych Oddziałów Prewencji Policji w Poznaniu przy ul. Taborowej w terminie jak wyżej.

Prezes
Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury
przy KWP w Poznaniu
Barbara Kubiak-Sobczak

Wybrane prace Artysty, Zdjęcia z Wernisażu, Umbrella Projekt

POWRÓT

aktualizacja 08.01.2006

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK