"MATT LAMB w ŁODZI"

Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu prezentuje wystawę pt. "Matt Lamb" - prace irlandzko-amerykańskiego artysty światowej sławy

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi
grudzień 2005 / styczeń 2006

Artysta "outsider", z pochodzenia Irlandczyk, od 14 roku życia mieszka w Chicago. Jego pełne ekspresji i fantazji dzieła zdobią galerie na całym świecie, niosąc ze sobą głęboki ładunek emocjonalny, przede wszystkim wartości takie jak miłość, tolerancja, porozumienie i pokój. Tematem Jego prac są także interakcje międzyludzkie, doznania religijne i niczym nie ograniczona fantazja. Autor międzynarodowych projektów artystycznych i pokojowych, np. "The Lamb Umbrellas for Peace"

Doktor honoris causa Uniwersytetu w Minneapolis. Wystawiał swoje prace m.in. w Kaplicy Sykstyńskiej, w Muzeum Watykańskim - które posiada największe zbiory Jego prac, w Chinach, w Europejskim Parlamencie w Strasburgu, w Barcelonie, we Francji, w Niemczech itd.

Autor Umbrella Projekt, kierowny przede wszystkim do dzieci i młodzieży. W maju 2002 roku Matt Lamb zaprosił 38 ofiar zamachu z 11 września w Waszyngtonie. Każde z nich wyraziło swoje uczucia i marzenia w barwny sposób na parasolach. Następnie odbyła się parada, podczas której młodzi artyści pokazali swoje parasole-uczucia pokazali je też w Białym Domu i na Kapitolu a następnie wyruszyły w podróż dookoła świata wyrażając misje nadziei, miłości, tolerancji. Dzięki malowaniu we wspólnocie dzieci stają się silniejsze, wzmaga się w nich poczucie bezpieczeństwa. Bycie chronionym oznacza życie w pokoju i miłości, a miłość jest najlepszym zabezpieczeniem przed wojną, terrorem , agresją, strachem.

Matt Lamb głęboko wierzy, że im więcej dzieci i dorosłych będzie zarażonych wizją globalnej miłości i pokoju, tym bardziej świat stanie się pokojowy.

Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu , podczas ogólnopolskiego plener malarsko-rzeźbiarskiego połączonego z warsztatami plastycznymi dla dzieci pt. "wakacje z artystą", jaki odbył się w sierpniu 2005 roku w Lusowie , przeprowadziło program " Umbrella Projekt" a efekty tego programu w wykonaniu dzieci zamieszczono na naszej stronie internetowej www.stisk.pl . Obecnie trwa wystawa po tych warsztatach, w dziecięcej galerii "Pod Arkadami" w MDK nr 1 w Poznaniu przy ul. Droga Dębińska 21. Informacje na temat tej wystawy znajdują się również na naszej stronie internetowej.

Wystawa prezentowana była wcześniej w Galerii "Dwa Światy " w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Wystawę zorganizowano we współpracy z Panem Dominikiem Rohde w Tunsdorfie (Niemcy) i Pani Anną Jaremko z Poznania.

Prezes
Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury
przy KWP w Poznaniu
Barbara Kubiak-Sobczak

Wybrane prace Artysty

POWRÓT

aktualizacja 08.01.2006

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK