Pałace, dwory i kościoły powiatu poznańskiego.

zorganizowana pod Honorowym Patronatem Marszałka Wojewódzkiego, Starosty Poznańskiego i medialnym patronatem Radia Merkury z okazji 10 lecia powiatu poznańskiego.
Program współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Gminna Biblioteka Publiczna w Owińskach, ul.Poprzeczna 12 a.
Wystawa trwa 14.XII do 31 stycznia 2010.

katalog w wersji pdf
katalog wystawy w wersji elektronicznej do ściągnięcia (pdf)

Sponsorzy, patroni, organizatorzy:

Szanowni Państwo,
w imieniu Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu zapraszam na wystawę "Pałace, dwory i kościoły powiatu poznańskiego", zrealizowaną na 10. rocznicę powstania powiatu. Celem projektu z jednej strony jest ukazanie piękna architektury zabytkowej powiatu, miejsc związanych z historią, kultura i sztuką, a z drugiej, prezentacja działalności Stowarzyszenia działającego w zakresie upowszechnienia i promocji kultury w środowisku powiatu, miasta i województwa.
Do udziału w wystawie zaproszono czternastu twórców z policyjnego artystycznego środowiska wielkopolskiego oraz cywilnych artystów współpracujących, którzy od czerwca do sierpnia 2009 malowali wybrane przez siebie obiekty znajdujące się na terenie powiatu poznańskiego. Prezentowanej wystawie towarzyszy niniejsza publikacja zawierająca krótki rys historyczny o obiekcie oraz notę o artystach. Uzupełnieniem programu jest kalendarz na 2010 rok, w którym zamieszczono fotografie namalowanych i prezentowanych podczas wystawy historycznych zabytków.
Wierzę i mam nadzieję, że wystawa cieszyć się będzie zainteresowaniem poznaniaków oraz wszystkich osób odwiedzających Starostwo Powiatowe i Wielkopolski Urząd Wojewódzki, bowiem na rok 2010 zaplanowano dalsze prezentacje wystawy, m.in. w Holu Głównym WUW w Poznaniu oraz w miejscowościach i gminach w których znajdują się malowane obiekty. Owe ekspozycje będą przypominały i utrwalały historie "małych ojczyzn".
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu jest jedyną organizacją pożytku publicznego działającą przy polskiej Policji na rzecz upowszechniania i promocji kultury. Istnieje od 2002 roku, a status OPP uzyskało w 2004 roku. Zrzesza artystów z całej Polski, głównie z poznańskiego policyjnego i cywilnego środowiska artystycznego. Organizuje warsztaty i plenery malarskie, rzeźbiarskie, fotograficzne, tkackie, programy wakacyjne dla młodzieży pt. "Wakacje z artystą", "Z wizytą w Galerii", wydaje katalogi ilustrujące dokonania artystów oraz realizowane działania twórcze. Prowadzi własną galerię wystawienniczą "Na strychu" w Poznaniu przy ul. Wyspiańskiego 7, a dorobek artystyczny członków prezentuje w formie wystaw w różnych miejscach publicznych. Wszyscy zaangażowani w działalność Stowarzyszenia pracują non profit. Stowarzyszenie nie jest dotowane.

Serdecznie zapraszam i zachęcam do odwiedzania wystawy.

Prezes Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu
Barbara Kubiak-Sobczak

Bożena Fibik-Beim - Dworek w Cieślach, olej na płótnie, 60/70 cm, 2009 Wanda Gostyńska - Pałac w Niepruszewie, olej na płótnie, 70/80 cm, 2009 Anna Klimaszewska - Uzarzewo, olej na płótnie, 70/80 cm, 2009 Elżbieta Kmak - Dwór Skrzynki, olej na płótnie, 70/80 cm, 2009 Katarzyna Makowska - Pałac w Czerlejnie, olej na płótnie, 78/80 cm, 2009 Adam Mendala - Dwór w Paczkowie, olej na płótnie, 70/80 cm 2009      Nela Nelip - Barokowe anioły w poznańskiej Farze, olej na płótnie, 80/70 cm, 2009 Ewa Jankowska-Przepióra - Jesienny spacer, Biedrusko, olej na płótnie,70/80 cm, 2009  Elżbieta Suszek - Pałac pod lipami w Swarzędzu, olej na płótnie, 80/60 cm, 2009 Anna Przybylska - Zamek w Kórniku, olej na płótnie, 50/70 cm, 2009 Witold Zakrzewski -  Widok na Kościół  Św Wojciecha w Poznaniu wraz z Dzwonnicą, akwarela, papier,  50/40 cm, 2009 Małgorzata Zgoła - Pałac w Jankowicach, olej na płótnie, 60/60 cm, 2009 Jan Drewicz - Pałac w Sapowicach, olej na płótnie, 80/100 cm, 2007

POWRÓT

aktualizacja 12.12.2009

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK