Dziennik podróżny, wystawa fotografii Jadwigi Pawelczak

16.VI - 13.VII 2012

Jadwiga Pawelczak

Psycholog, terapeuta. Absolwentka psychologii UAM w Poznaniu. Jest autorką artykułów i współautorką poradników przeznaczonych dla nauczycieli i instruktorów ZHP dotyczących problematyki wychowania.
Obecnie zajmuje się fotografią. W prezentowanych podczas wystawy pracach,  dominuje fotografia bezpośrednia. Jeżeli kompozycja budzi u odbiorcy inne emocje niż tylko estetyczne, to ma dla autorki najwyższą wartość.
Od roku 2005 jest członkiem Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu. Fotografią zainteresowała się w 2008 roku, stale doskonaląc swój warsztat na kursach kierunkowych i plenerach foto. Na swoim koncie posiada trzy wystawy indywidualne i kilka zbiorowych. Uczestniczyła również w kilku plenerach malarsko-fotograficznych.
Jak sama autorka wystawy mówi, cyt." Dziennik podróżny jest jak podróżny bagaż. Zawiera fotografie o bardzo osobistym charakterze.  Są one swoistym zapisem nie tylko obrazu, a także emocji, które przeżywałam w trakcie zwiedzania tych miejsc w czasie moich ostatnich podróż. Taki jest cel tego mojego " rysowania światłem" - zatrzymać nie tylko czas ale także emocje. Fotografia naturalna, którą się posługuję - mimo, że obecnie niemodna - najlepiej według mnie oddaje stany psychiczne fotografującego. Jeżeli, oglądając moje zdjęcia, podzielicie Państwo mój pogląd, to będzie to dla mnie ogromną satysfakcja."
Zachęcam do oglądania wystawy.

Kurator wystawy
Barbara Kubiak-Sobczak
Prezes STiSK

Kontakt z artystą:
jagoda.p42@gmail.com
603 634 121

Wernisaż

POWRÓT

aktualizacja 07.07.2012

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK