Poznań, jaki jest, każdy widzi

Prace Poznańskie członków Poznańskiego Stowarzyszenia Pracy Twórczej i Członków Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu,
Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu, Hol
Wystawa trwa od 15 czerwca do 9 lipca 2010
wernisaż: 17czerwca 2010, godz. 14

Czy jednak rzeczywiście? Czy umiemy i czy chcemy patrzeć na miasto, w którym żyjemy tak, by dostrzec jego urok, atmosferę, piękno zaklęte w starych murach, bramach, uliczkach, zakątkach..

Wystawa, której bohaterem jest nasze miasto zaprasza na swoisty spacer po ulicach, parkach, skwerach, by zobaczyć je na nowo, przetworzone przez pryzmat artystycznego ujęcia. Na wystawie widzimy więc miejsca znane i nieznane; znane z historii i te z codziennego ich mijania. Miejsca, które są, i te, których juz próżno szukać. Ale ze wszystkich prac wyłaniają się miejsca bliskie mieszkańcom Poznania.

Kolor, światło, rysunek, kompozycja prezentowanych prac - każą nam spojrzeć inaczej na otaczająca nas rzeczywistość, pobudzić wrażliwość i wyobraźnię. Są wyrazem nie tylko różnorodności technik - ale także indywidualnego wyboru miejsca i czasu z historii Poznania, osobistego zauroczenia tym a nie innym wizerunkiem miasta.

Izabella Hermanowska
Prezes PSPT

W wystawie uczestniczą:

Jerzy Antkowiak
Andrzej Biniek
Gertruda Bobowska
Zdzisława Czombik
Krystyna Dera
Izabella Hermanowska
Elżbieta Jasińska
Alicja Kawecka
Maria Klimczak
Teresa Mizerna
Michał Poźniak
Teresa Radowicz
Anastazja Fietisowa,
Barbara Kubiak-Sobczak
Jadwiga Pawelczak
Antoni Rut
Ilona Filip-Bobrowska

 
aktualizacja 02.08.2010

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK