Poznań, moje miasto

26 styczeń - 31 marca 2012

Werniaż w dniu 26 stycznia 2012 godz. 17,
Szkoła Podstawowa nr 62, Poznań, Druskienicka 32.

Wystawą "Poznań, moje miasto" Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu otwiera nową siedzibę i salę wystawową - Galerię "2.pietro" w Szkole Podstawowej nr 62 przy ul. Druskienickiej 32.

W wystawie "Poznań, moje miasto" bierze udział 22 artystów z Poznania, Lublina, z Białorusi, Rzeszowa.

 

W wystawie udział biorą:
Alicja Bielecka-Żabierek
Anastazja Fietisova
Andrzej Matz
Anna Klimaszewska
Antoni Ruth
Barbara Kubiak-Sobczak
Benedykt Żyto
Bożena Fibik-Beim
Elżbieta Kmak
Izabella Hermanowska
Jadwiga Pawelczak
Jerzy Antkowiak
Julia Piotrowska-Kaczmarczyk
Krystyna Bileńki
Małgorzata Zgoła
Ryszard Pozdrowicz
Sebastian Cichocki
Wanda Gostyńska
Witold Zakrzewski
Zbigniew Okopski
Michał Zgoła

Obok pejzaży, architektury i interesujących zakątków naszego miasta autorzy przywołują w swoich pracach miejscowe legendy i obyczaje ( B. Beim, J. Kaczmarczyk-Piotrowska, S. Cichocki), pokazują miejsca których już nie ma w pejzażu miasta ( B. Kubiak-Sobczak). Niezmiernie interesującym elementem wystawy są dwie rozległe i z wielka precyzją wykonane panoramy Poznania z roku 2006 ( 120x240 cm i 50x 150 cm. A. Fietisovej ).

Każda z prezentowanych na wystawie prac skłania do refleksji nad przeszłością i dniem dzisiejszym Poznania. Oglądając wystawę można snuć opowieści zarówno o mieście i jego historii, jak i o samych artystach, bowiem są to niewątpliwie interesujące postaci i osobowości. Niektórzy z artystów mieszkają na Podolanach, np. Pani Elżbieta Kmak artystka specjalizująca się w malarstwie na jedwabiu i Elżbieta Suszek - zajmująca się m.in. trudną sztuką batikowania. Sylwetki artystów będziemy prezentować przy następnych wystawach oraz w programie dla dzieci i młodzieży pt. "Z wizytą w galerii"

Wystawę inauguracyjną uświetnia występ poznańskiego artysty, mieszkańca Podolan Piotra Kuźniaka, znanego wokalisty, kompozytora, multiinstrumentalisty, który karierę artystyczną rozpoczął od nauki na akordeonie w wieku 4 lat.
Śpiewak i solista Poznańskich Słowików, z którymi koncertował w Bułgarii, Rumunii i we Francji. Od 1993 r śpiewa w zespole Trubadurzy. Przez wiele lat koncertował w Norwegii i Finlandii. Komponuje i nagrywa. Popularność przyniosły mu genialne aranżacje piosenek Czesława Niemena, z którym przyjaźnił się wiele lat.

Zapraszam na wystawę i na koncert
Barbara Kubiak-Sobczak
Prezes STiSK

POWRÓT

 
aktualizacja 04.02.2012

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK