Raport nr 5/2011 - przegląd dokonań twórczych członków STiSK w 2011 r. oraz koncert w wykonaniu młodych artystów: Michał Zgoła

Galeria "2.pietro", Szk. Podst. Nr 62, Druskienicka 32.
Wernisaż dnia 19 kwietnia 2012, godz. 17
wystawa trwa :19.IV-26.VI 2012

Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury zaprasza na doroczny przegląd działań twórczych zrealizowanych w 2011 roku. W wystawie bierze udział 46 uczestników plenerów: malarskiego w Skorzęcinie ( dla emerytów i rodzin), malarsko-rzeźbiarskiego w Goleniowie, malarskiego w Kołobrzegu oraz warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży w Kołobrzegu.
Ubiegłoroczny plener w Goleniowie poświęcony był życiu i twórczości naszego noblisty, pamięci Czesława Miłosza. Połowa  prac malarskich wykonanych podczas pleneru oraz wszystkie wielkoformatowe rzeźby pozostały w Goleniowie i zdobią tamtejszy Park Miejski.
Pragnę zwrócić uwagę na prace malarskie wykonane w oleju i akrylu przez dzieci w wieku od 4 - 15 lat. W wielu przypadkach była to pierwsza przygoda dzieci  z malarstwem w plenerze.
Doroczny przegląd prac plastycznych uświetni występ  poznańskiego artysty Michała Zgoły, syna malarki Małgorzaty Zgoła,  która również podczas tej wystawy prezentuje swoje prace.

Plener malarski w Skorzęcinie

Plener malarsko-rzeźbiarski w Goleniowie

Warsztaty plastyczne dla dzieci

Warsztaty plastyczne dla młodzieży

Plener malarski w Kołobrzegu


Michał Zgoła
wszechstronnie utalentowany młody poznaniak - rocznik 1989 - wokalista, muzyk, jazzmann, model i chórzysta "Poznańskich Słowików", gdzie śpiewał przez okres  10 lat. Przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 8 lat.
Współtwórca zespołu "beat band", absolwent  Studium Wokalnego Art. of Voice. Od 2008 roku współpracuje z fundacją Malta przy realizacji różnych eventów i spektakli muzyczno-teatralnych.
Zajmuje się dziennikarstwem muzycznym. Obecnie zabiega o rozpoczęcie studiów w instytucie Jazz'u na berlińskiej akademii muzycznej. Nieustająco eksperymentuje muzycznie i teatralnie oraz  poszukuje i poszerza  zakres  poza muzycznych  środków  scenograficzno-produkcyjnej wypowiedzi artystycznej
Koncertuje zespołowo i solowo  w całej Polsce, a w Poznaniu najczęściej pro publico bono. Jest laureatem pierwszego miejsca w leszczyńskich konfrontacjach w kategorii FOTO za rok 2011.

Zapraszam na wystawę i koncert
Barbara Kubiak-Sobczak
KURATOR WYSTAWY
Prezes STiSK

Wernisaż:

POWRÓT

aktualizacja 30.04.2012

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK