"Lubię.."

Wystawa prac Barbary Kubiak-Sobczak pt "Lubię.."
Green Galeria, ul. Zeylanda 3
Wernisaż wystawy w dniu 29 listopada 2014 r. godz. 19 Tu damy fot i notę.
Wystawa trwa do 29 stycznia 2015

Barbara Kubiak-Sobczak                                           
Od 12 lat, jako Prezes Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury prezentuję dorobek artystyczny twórców  nie tylko zrzeszonych w STiSK, ale  również zaprzyjaźnionych Artystów.
Dziś przedstawiam własną wystawę prac plastycznych wykonanych od 2002 do 2014 roku  podczas plenerów, warsztatów oraz zajęć na Akademii Sztuk Pięknych. Są to prace amatorskie, powstałe z miłości do Sztuki. Lubię malować.. Itd.  Powiedzenie znane wszystkim uczestnikom plenerów. W poszukiwaniu tematów i technik rozpoczynałam od kopii mistrzów - nadal lubię to czynić. Próbowałam   malować olejem, akrylem, węglem, pastelą, sangwiną, na płótnie, kartonie i jedwabiu. Zmagałam się z  różnymi technikami.
Najwcześniej zafascynował mnie światy gobelinu którym zajmowałam się przez 10 lat. Ostatnią moją miłością jest fotografia - jako medium  zapisywania równie wielkiej mojej fascynacji jaką jest poznawanie innych kultur, innych światów, zapisywania moich podróży po świecie i dokumentowania życia  moich  ukochanych wnuków Ksawerego i Maurycego. I tu również mogę powiedzieć, że lubię fotografować..itd
Pierwsze działania w sferze kultury podjęłam latem 1979 r. organizując dla dzieci z Winograd letnie warsztaty artystyczne z udziałem wielkiego poznaniaka,   Stanisława Mrowińskiego. W tym samym czasie pobierałam prywatne lekcje z  gobelinu klasycznego  u absolwentki zakopiańskiej szkoły tkackiej. W latach 90.tych, przez okres 10 lat doskonaliłam warsztat w  pracowni Gobelinu Centrum Kultury Zamek  w pracowni Jędrzeja Stępaka. Wtedy po raz pierwszy uczestniczyłam w plenerach, wystawach zbiorowych oraz konkursach  i przeglądach ogólnopolskich, m in w Rybniku, Bydgoszczy, Turku gdzie  uzyskiwałam nagrody i wyróżnienia za tkaninę artystyczną.
A potem ...zaczęłam promować kulturę i sztukę, organizować plenery, wystawy, warsztaty, prezentacje, konkursy. Łączyłam działania artystyczne z prewencją kryminalną, z działaniami na rzecz ochrony dzieci i młodzieży przed wykolejeniem.  Zachęcałam seniorów do aktywności  poprzez  udział w plenerach, i rozwój zainteresowań w sferze kultury. Założyłam m in dwie galerie wystawiennicze, pracownię plastyczną dla dzieci i młodzieży, opracowywałam foldery i katalogi do wystaw. Od kilku lat promuję również sztukę operową, zachęcam młodzież i starszych do wojaży po świecie poprzez organizacje wyjazdów do stolic europejskich. Ogólnie,  zachęcam do życiowej aktywności nie tylko słowem, lecz dając osobisty  przykład  pamiętając, że wiek to nie metryka, a stan ducha. Można powiedzieć, że  latem 2014 r. minęło 35.lecie mojej działalności twórczej.
Zapraszam na wystawę,
Barbara Kubiak-Sobczak

POWRÓT

aktualizacja 22.01.2015

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK