Mój świat daleki i bliski

4 - 31 sierpnia 2005
wernisaż: 11 sierpnia 2005 r. godz.18
Galeria "Na strychu"
Poznań, ul. Wyspiańskiego 7
wt. śr. czw. g .16-20

5 - 30 września 2005
Galeria "Dwa Światy"
Komenda Wojewódzka Policji, sala konferencyjna

Organizator: Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu
607 997 613
redakcja folderu: Barbara Kubiak - Sobczak
aranżacja wystawy: Barbara Kubiak-Sobczak, Sebastian Cichocki

Sebastian Cichocki

Rocznik 1972, Poznaniak, urodzony w drugiej dekadzie Skorpion. Komisarz Policji
W Policji pracuje od 1991 roku. Zaczynał od przysłowiowej " ulicy" jako dzielnicowy, później na stałe związał się ze służba śledczą. Obecnie - kierownik sekcji w Wydziale d/w z Przestępczością Gospodarcza w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
Absolwent Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Studiów Podyplomowych na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w zakresie Zarządzania Jakością w Organach Administracji Państwowej.
Członek Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu od 2004 roku.

Sebastian od najmłodszych lat wykazywał zdolności artystyczne, m.in. śpiewał w chórze , a następnie grał na perkusji w licealnym,rockowym zespole muzycznym.
Fascynacja fotografią trwa od 2002 roku. Zaczął fotografować miejsca i ludzi podczas wakacyjnych wojaży po Polsce i Europie. Początkowo posługiwał się amatorskim sprzętem fotograficznym, obecnie fotografie wykonuje techniką cyfrową. W fotografii zwraca uwagę na grę kolorów, odpowiednie kadrowanie i ekspresję

Jego fotografia - jak sam określa - dotyka czystego piękna, jest zwierciadłem człowieka wrażliwego, estety, ciągle poszukującego tego, co najlepsze w człowieku i naturze. Jego prace, czasem nostalgiczne skłaniają do refleksji i zadumy, wyciszają. Pozwalają marzyć.

Autor wystawy dotychczas nie prezentował publicznie swoich prac, a te które oglądamy dzisiaj pochodzą z lat 2002 - 2004 i mają charakter amatorski. Poza obecną ekspozycją, przygotowuje dwa nowe cykle, które roboczo nazwał " Wiosenne kształty" i " Świat małego Jima" - kilkumiesięcznego synka.
Żona Monika, germanistka.

Kontakt z autorem:
Poznań, 609 802 439

POWRÓT

aktualizacja 18.12.2005

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK