Ubarwić życie

10 stycznia - 10 marca 2008
wernisaż: 10 stycznia 2008 godz. 18
Galeria "Na strychu", ul. Wyspiańskiego 7

Wystawa - przegląd amatorskiej tkaniny unikatowej - prezentowana jest z okazji minionego 20.lecia działalności twórczej Klubu Anna przy Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów RSW RP w Zielonej Górze.

Założycielką i animatorem wszelkich poczynań artystycznych w Klubie Anna jest emerytowana funkcjonariuszka Policji, polonistka, artystka Anna Brożek.

W ciągu dwudziestoletniej działalności tkaczki brały udział i odnosiły sukcesy w konkursach tkaniny artystycznej w Bydgoszczy, Turku, Gdańsku, Częstochowie i w Żarach, organizowały wystawy w Zielonej Górze, Warszawie, Lesznie i Babimoście oraz uczestniczyły w Ogólnopolskim Przeglądzie Tkaniny Policyjnej w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Klub był również organizatorem plenerów w Głuchołazach, Kietrzu i Polańczyku.

Tkactwo jest sztuka kosztowną, pracochłonną, wymagającą talentu, cierpliwości i wiedzy warsztatowej. Poprzez splot nici, grę barw i cieni, szuka się własnego wyrazu wewnętrznych odczuć, pokazuje się różnorodność życia, czyni się je piękniejszym dla siebie i otoczenia. Wszystko to wymaga wyobraźni, cierpliwości i wyjątkowych wyrzeczeń, ale jednocześnie daję głęboką radość twórczą i wewnętrzny spokój. Prace zgromadzone na wystawie są wspaniałe, ciekawe w układach barwnych, bardzo malarskie i perfekcyjnie wykonane. Autorki posiadają duże umiejętności warsztatowe, wrażliwość i cierpliwość a działalność na polu sztuki jest ich pasją, sposobem na życie, próbą realizacji marzeń, formą przekazu własnych uczuć i wyobrażeń.

Zapraszam na spotkanie z delikatną, pełną wdzięku i poezji tkaninę artystyczną.
Anna Brożek

Uczestnicy wystawy:
Aleksanderska Barbara
Bajer Irena
Brożek Anna
Dem Halina
Gadowska Aniela
Gibowska Jadwiga
Gierańczyk Zofia
Gucia Anna
Janowiak Teresa
Jaroszyńska Julia
Koprowska Joanna
Koźlarek Alicja
Krawczyk Łucja
Kutnik Stanisława
Ludwiczak Elżbieta
Mikuta Agata
Paszkudzka Aleksandra
Robak Silna
Rodzewicz Benedykta
Solska Irena
Szaferska Irena
Warszyńska Czesława
Zawada Franciszka

 
aktualizacja 10.02.2008

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK