La Variete - Urozmaicenie

13 kwietnia 2008 - 30 maja 2008
wernisaż
13.4.2008 g 11:00
Green Way, Poznań, Taczaka 2

 

Wystawa prac malarskich Karoliny Skrzypczak - uczennicy Liceum Plastycznego w Poznaniu i Martyny Rzepeckiej - tegorocznej maturzystki 8 Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Obie  młode artystki uczestniczą od 2 lat w plenerach i warsztatach plastycznych organizowanych przez Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w  Poznaniu

Martyna Rzepecka lubi ołówek 6b i od czasu do czasu pędzel, biel i czerń. Tegoroczna maturzystka 8 Liceum Ogólnokształcącego, gdzieś myślami na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Chciałaby na grafikę. Ulubiona technika to ołówek i węgiel. Ostatnio przekonała się do malarstwa, gdyż umożliwia jej ono przeniesienie wszystkich emocji i ekspresji za pomocą pędzla i farby na płótno i i papier. lubi śpiewać kiedy tworzy. kiedy tworzy jest w innym świecie.

Uczestniczka plenerów i warsztatów plastycznych dla młodzieży organizowanych przez Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu. Uczestniczyła również w wystawach zbiorowych, m.in. w Palmiarni Poznańskiej w 2008 r. Swoje pierwsze kroki  stawiała w Młodzieżowym Domu Kultury, kiedyś jak i teraz pod okiem nauczycieli.

Zdecydowanie lubi kreskę i ekspresję.

Karolina Skrzypczak - rocznik 1991.Uczennica pierwszej klasy Liceum Plastycznego w Poznaniu. Wcześniej wychowanka art.plastyka Anny Klimaszewskiej w Szkole Podstawowej nr 84 i Gimnazjum nr 25.

Ulubiony artysta:  Salvadr Dali. Marzy, by zostać projektantką/dekoratorką wnętrz. Preferuje malarstwo olejne i rysunek.

Uczestniczka dwóch plenerów i warsztatów plastycznych dla młodzieży organizowanych przez Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury. Uczestniczka wystaw zbiorowych i po plenerowych w Jankowicach - 2006  i Kotowie - 2007  oraz w Palmiarni Poznańskiej - rok 2008.

Paweł Powstański

POWRÓT

aktualizacja 20.04.2008

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK