Zaproszenia i komunikaty
NOWE uproszczone zasady wpłat 1 %:
wpisujesz w swój PIT nazwę organizacji, nr KRS i wyliczoną kwotę,
a 1 % Twojego podatku przekaże urząd skarbowy.
Wystarczy wpisać:
                         "Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP
                         w Poznaniu, nr KRS: 0000180056"

                        program do pit - darmowy
Poznań, dnia 1 września 2020 r.
Z dniem 1 września 2020 r. likwidujemy Pracownię Plastyczną i Galerię 2.pietro, z powodu ograniczeń sanitarnych związanych z koronawirusem.
Poznań, dnia 24 marca 2020 r.
Projekt planu pracy na rok 2020 - do pobrania
Poznań, dnia 7 grudnia 2018 r.
Projekt planu pracy na rok 2019 - do pobrania
Poznań, dnia 10 grudnia 2017 r.
Projekt planu pracy na rok 2018 - do pobrania
Zapraszam na Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2017, w dniu 16 marca 2018 r. o godz. 13:30 do restauracji w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, Al. Niepodległosci 16
Poznań, dnia 31 stycznia 2017 r.
Plan działań na 2017 r.
Zapraszam na Walne Zebranie Członków STiSK w dniu 11 lutego 2017
Barbara Kubiak-Sobczak, Prezes STiSK
Program Walnego Zebrania Sprawozdawczego (Do pobrania pdf)
Poznań, dnia 3 listopada 2016 r.
Pożegnanie Zosi Herot

Szanowni Państwo,

Z  ogromnym żalem i smutkiem zawiadamiam, że dziś dotarła do nas  wiadomość, że dnia 30 października 2016 r. po krótkiej, bo zaledwie rocznej,  niespodziewanej chorobie, zmarła nasza koleżanka i przyjaciółka Zosia Herot. Miała 80 lat, ale radości  życia, werwy, temperamentu, uśmiechu, życzliwości dla innych , pogody ducha miała na poziomie  60-latki.

Od 2006 roku było członkiem Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury. Nie była artystką, nie malowała, nie rzeźbiła, nie fotografowała. Była sympatykiem sztuki,  artystów i doskonale wpisywała się w klimat wystaw i plenerów plastycznych. Od kilku lat pełniła funkcję skarbnika w STiSKu. Była ponad miarę uczciwa i prawa, pracowita,  rzetelnie prowadziła dokumentacje finansową. Zawsze chętna do pomocy, uczynna, szczera i koleżeńska. W uznaniu zasług i pracy pro bono dla STiSKu, w 2016 roku nadano Zosi tytuł Honorowego Członka Stowarzyszenia.

Milczenie przynależy do wieczności, ale pamiętajmy i wspominajmy Zosię,  uśmiechniętą blondyneczkę, która  dla każdego miała  dobre słowo. Kochała swego psiaka Julkę i mocno przeżywała jej odejście, kochała  jeździć samochodem, kochała życie.  Będzie nam  Jej brakować każdego dnia.
Pogrzeb Zosi odbędzie się  w Skokach, dnia 5 listopada 2016 r. o godz. 11

Synowi i Rodzinie naszej przyjaciółki składamy szczere kondolencje i wyrazy współczucia.
Prezes STiSK przy KWP w Poznaniu
Barbara Kubiak-Sobczak
Poznań, dnia 21 czerwca 2016 r.
ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE - regulamin (do pobrania pdf)
Poznań, dnia 29 lutego 2016 r.
Pożegnanie Zbigniewa Okopskiego

Szanowni Państwo,

Z głębokim smutkiem zawiadamiam, że dziś o poranku dotarła do nas  wiadomość, że dnia 28 lutego 2016 r. po krótkiej, nagłej  i niespodziewanej chorobie, zmarł nasz kolega i przyjaciel  Zbyszek Okopski. Miał 75 lat, miał plany związane z prezentacją  swojej wystawy w marcu  2016 r. Był pełen energii i różnorodnych pasji..
Trudno mówić o Zbychu w czasie przeszłym. Trudno mówić, że odszedł od nas malarz, rysownik,  rzeźbiarz, śpiewak, bard,  chórzysta, nauczyciel plastyki. Człowiek pogodny, wesoły z ogromnym dystansem do siebie i otaczającego Go świata. Trudno przyjąć do wiadomości tę tragiczną wiadomość, trudno zgodzić się, że nie ma już Go wśród nas.

Zbyszek, Zbychu - nie Zbigniew,  ukończył PWSSP w Poznaniu i studia podyplomowe w Kaliszu. Wcześniej był górnikiem - ratownikiem, dekoratorem, a potem przez wiele lat nauczycielem plastyki.  Systematycznie uczestniczył w plenerach  malarsko-rzeźbiarskich w Polsce i za granicą, w wielu  prezentacjach poplenerowych, w niezliczonych wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i poza granicami, organizowanych przez Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury oraz przez  związki twórcze do których należał. Wykonał dziesiątki rzeźb wielkoformatowych w rozpoznawalnym  i charakterystycznym dla Niego  stylu, które stoją w przestrzeni miast gdzie powstawały, m.in. w Goleniowie, Lusowie i in.
Od 2005 roku należał do STiSK-u, był członkiem  Eko-Art-u, działał w związku twórczym  -  Strefa Wyobraźni, w ZAP w Pile oraz w WZAP w Poznaniu. Śpiewał w Chórze Moniuszko, w Męskim Chórze "ECHO", w Męskim Chórze Kompania Druha Stuligrosza oraz w Chórze Kameralnym Lekarzy Wielkopolskiej Izby lekarskiej "WIL".
Laureat wyróżnienia Grand Prix przyznanego przez Pro Symfonikę za całokształt  działań w strefie edukacji muzycznej młodzieży szkolnej.
Pisał również teksty piosenek, wiesze i fraszki, grał na harmonijce ustnej i na gitarze. Często ozdabiał wernisaże wystaw i spotkania towarzyskie  śpiewem i grą na gitarze.

Rodzinie naszego Kolegi składamy szczere kondolencje i wyrazy współczucia.
Prezes STiSK przy KWP w Poznaniu
Barbara Kubiak-Sobczak
Poznań, dnia 18 grudnia 2015 r.
Pożegnanie Grzegorza Majchrzaka

Szanowni Państwo,

Z głębokim smutkiem zawiadamiam, że dziś, dnia 18 grudnia 2015 roku odbył się pogrzeb naszego kolegi Grzegorza Majchrzaka, wieloletniego członka - założyciela STiSK.
Miał 54 lata.

Odszedł utalentowany rysownik, wcześniej pracownik Laboratorium Kryminalistycznego  KWP w Poznaniu.  To  On był jednym z 16 artystów którzy zainaugurowali publiczne prezentacje twórczości środowiska policyjnego w Holu Głównym Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu w lipcu 2002 roku. Był jednym z 16 osób, uczestników wystawy DWA ŚWIATY, a następnie wspólnie zakładaliśmy Stowarzyszenie. Grzegorz był pierwszym artystą który prezentował  swoje prace w 2002 roku w KWP w Poznaniu,  w Galerii Dwa Światy. Można powiedzieć, że przetarł drogę  dla osób, które poza pracą zawodową, zajmowali się twórczością artystyczną.  Fascynował sie tematyką myśliwską, świetnie wykonywał postacie ludzi i zwierząt. Poza rysunkiem i pastelą, zajmował się również malarstwem akwarelowym, sporadycznie malował olejem. Uczestniczył w plenerach oraz w pierwszych projektach edukacyjnych dla dzieci w Galerii na strychu w Poznaniu przy ul. Wyspiańskiego. Uczył dzieci wykonywania portretu pamięciowego, zapamiętywania wizerunku obcych osób.
W ostatnich latach wyłączył się z czynnego uczestnictwa w życiu Stowarzyszenia, ale wszyscy zapamiętamy Go jako  skromnego człowieka, uczynnego, życzliwego kolegę i utalentowanego rysownika.

Rodzinie naszego Kolegi składamy szczere kondolencje i wyrazy współczucia.
Prezes STiSK przy KWP w Poznaniu
Barbara Kubiak-Sobczak
Poznań, dnia 9 lutego 2015 r.
Pożegnanie Stanisława Kasprzyka

Szanowni Państwo,

Z głębokim smutkiem zawiadamiam, że dziś, dnia 9 lutego 2015 roku dotarła do nas smutna wiadomość o śmierci naszego kolegi Stanisława Kasprzyka z Krakowa, wieloletniego członka STiSK, a od 1 marca 2014 roku Członka Honorowego Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu.
Odszedł od nas po wyniszczającej,  ciężkiej chorobie w wieku 73 lat.
Odszedł malarz-amator i samouk, rysownik, bard i gitarzysta, kompozytor, autor tekstów muzycznych, wykonawca grafik, ilustrator 18 tomów poezji i arkuszy poetyckich, fotografik i tłumacz rosyjskich pieśni. Admirator oryginalnej literatury rosyjskiej.
Swoją przygodę z malarstwem rozpoczął dopiero w dorosłym życiu, ale zdążył  uczestniczyć w kilkudziesięciu plenerach malarskich w całej Polsce oraz w wystawach poplenerowych i indywidualnych prezentacjach. Od 1989 roku malował to, co mu w duszy grało, malował  otaczający Go świat, a podczas plenerów przyciągał swoim balladowym śpiewem oraz spokojną refleksją o życiu.
Uprawiał malarstwo realistyczne, bo to właśnie kochał i jak sam mówił, malarstwo to  jego ślad na ziemi, który tu pozostawia.
I ten ślad pozostanie już na zawsze w formie niezmienionej, tak jak Staś  pozostanie na zawsze w naszej pamięci z gitarą  w ręku i pieśnią na ustach.
Odszedł utalentowany  artysta, kolega, przyjaciel, ale przede wszystkim skromny człowiek dla którego muzyka, poezja, malarstwo i fotografia przez ostatnie 26 lat były stylem i sposobem na  ciekawe i aktywne życie.
Synowi i Rodzinie naszego Przyjaciela składamy szczere kondolencje i wyrazy współczucia.

Rodzinie naszego Kolegi składamy szczere kondolencje i wyrazy współczucia.
Prezes STiSK przy KWP w Poznaniu
Barbara Kubiak-Sobczak
Poznań 07 lutego2015
Uprzejmie zapraszam na Walne Zebranie Sprawozdawcze za rok 2014 Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu w dniu 14 marca 2015 roku, godz. 11 w drugim terminie o godz. 11,30 w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, Al. Niepodległosci 16/18 sala restauracyjna
Prezes Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu
Barbara Kubiak-Sobczak
Zaproszenie.pdf
Program.pdf
Poznań 06 lutego 2015
Patronat nad wystawą pt "Kobiety i moda" organizowaną przez Gminny Osrodek Kultury w Komornikach.
Kurator Julia Kaczmarczyk-Piotrowska.
Opis wystawy
Poznań 29 stycznia 2015
Sebastian Cichocki zaprasza na zbiorową wystawę fotograficzną pt OBLICZA PTAKÓW. Wernisaż 6 lutego godz. 18. Galeria FOTONATURA - Ośrodekj Turystyczno-Edukazyjny "Dziewicza BVaza" - Czerwonak. Wystawa czynna do 20 kwietnia 2015 r. Wystawiają: S. Cichocki, T. Książkiewicz, M. Lelonkiewicz, T.Skorupka, B. Walkiewicz, G. Wróblewski
Poznań 03 lutego2014
Uprzejmie zapraszam na Walne Zebranie Sprawozdawcze STiSK w dniu 1 marca 2014 (sobota) godz. 11,00 - I termin II termin godz. 11,30 Wielkopolski Urząd Wojewódzki, Poznań, Al. Niepodległości 16/18, sala restauracyjna
Prezes Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu
Barbara Kubiak-Sobczak
Zaproszenie

Komunikat o
dla KRS 0000180056
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu

Zachęcam do skorzystania z bezpłatnego programu do rozliczania zeznań podatkowych za 2013 rok, którego ikona jest zamieszczona na naszej stronie www.stisk.pl . W ten sposób Twój 1 % zostanie automatycznie wpisany na nasz KRS 0000180056, tj na działalność statutową  Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu.
Poleć proszę naszą stronę i ten program swoim znajomym i rodzinie, jeżeli możesz - przekaż apel/komunikat dalej mailem. Jeżeli zaś masz problem z samodzielnym skorzystaniem z tego programu,  lub Twoi znajomi nie mają komputera, zadzwoń, umówimy się i rozwiążemy za Ciebie ten problem.
Jeżeli jesteś emerytem, nie masz żadnych odliczeń, otrzymujesz rozliczony druk, również wypełnimy za Ciebie  stosowny PIT. Ciebie to nic nie kosztuje, a dla naszego Stowarzyszenia Twój 1 % znaczy wiele.

Prezes Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury przy KWP w Poznaniu
Barbara Kubiak-Sobczak tel 607 997 613
Poznań 13 stycznia 2014
Plan działań twórczych na 2014 rok
Archiwum zaproszeń z lat wcześniejszych

 

POWRÓT

aktualizacja 07.12.2018

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK