"Plama i kreska" Malarstwo i rysunki Małgorzaty Zgoła

Green Way, Zeylanda 3,
wernisaż, w dniu 15 stycznia 2011 r. godz. 19

3 stycznia do 28 lutego 2011

Małgorzata Zgoła

rocznik 1955, poznanianka. W 1974r ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu, a następnie edukację artystyczną kontynuowała na Poznańskiej ASP którą ukończyła w 1980r. otrzymując tytuł magistra sztuki Swoje prace nieprzerwanie prezentuje od 1988r począwszy od debiutanckiej wystawy prac olejnych w Muzeum Regionalnym w Międzychodzie. Wystawa została bardzo dobrze przyjęta co zachęciło artystkę do dalszych prezentacji. W swoim dorobku Małgorzata ma ponad 20 wystaw indywidualnych i zbiorowych, wiele nagród i wyróżnień w konkursach w kraju i zagranicą . Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych m.in w Polsce, Niemczech oraz USA i Francji.

Małgorzata Zgoła jest Kobietą renesansu. Oprócz szeroko pojętego malarstwa znalazła czas na przygodę z modą i poznańską projektantką Marią Lupą. Dd 30 lat Zgoła rozwija talenty plastyczne dzieci ze staromiejskich podstawówek. Jest matką Michała Mikołaja Zgoła który od lat związany jest z Poznańskimi teatrami nurtu off . Ale największą pasją jej syna jest wokalistyka jazzowa. Obecnie studiuje dziennikarstwo muzyczne we Wrocławiu.

Małgorzata Zgoła jest artystką nieustannie poszukującą. Cały czas próbuje nowych rozwiązań, bawi się kreską i plamą tworząc nowatorskie techniki. Inspiruje się impresjonizmem, a do swoich ulubionych malarzy zalicza m.in Alfonsa Muchę, Salvadora Dali oraz Franciszka Starowieyskiego. Zapraszam do oglądania wystawy.
Prezes STiSK

Kontakt z artystka:
Tel. 609 320 137
Mail: malgorzata.zgola@gmail.com

POWRÓT

aktualizacja 03.01.2011

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK