Małgorzata Zgoła, Malarstwo i rysunek.

Wernisaż wystawy w dniu 14 grudnia 2013, godz. 19, Green Way, Zeylanda 3.
Wystawa trwa od 14.XII 2013 do 26.I. 2014

MAŁGORZATA ZGOŁA ur..23 lutego 1955r. w Poznaniu.

W 1974 ukończyła Liceum Plastyczne w Poznaniu, a następnie edukację artystyczną kontynuowała na Poznańskiej ASP, którą ukończyła w 1980r. uzyskując tytuł magistra sztuki.
Swoje prace prezentuje nieprzerwanie od 1988r począwszy od debiutanckiej wystawy w Muzeum Regionalnym w Międzychodzie. Wystawa została bardzo dobrze przyjęta co zachęciło artystkę do dalszych prezentacji. Od tego momentu pokazuje swoje prace na wystawach indywidualnych i zbiorowych . Zdobywa nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach plastycznych .  Prace Małgorzaty Zgoły znajdują się w kolekcjach prywatnych na siedmiu kontynentach między innymi w Niemczech, USA, Argentynie i wielu innych .

Małgorzata Zgoła jest kobietą renesansu. Oprócz malarstwa szeroko pojętego znalazła czas na przygodę z modą,  współpracowała m.in. z Poznańską projektantką Marią Lupą. Nieprzerwanie od tego czasu sama także projektuje i szyje.
Od 30 lat rozwija talenty dzieci ze staromiejskich podstawówek.
Małgorzata jest artystką poszukującą, cały czas próbuje nowych rozwiązań, wprowadza nowe własne techniki .Od czasów studenckich pasjonuje się kreską, która w ostatnich latach odgrywa kluczową rolę w zrozumieniu dzieł prezentowanych przez Małgorzatę. Od paru lat zajmuje się malowaniem na jedwabiu , i właśnie tu najłatwiej można zaobserwować fascynację kreską, tak w obrazach na jedwabiu jak i formach użytkowych (szalach, chustach, apaszkach czy też sukniach).Inspiruje się impresjonizmem, do jej ulubionych artystów należą: Alfons Mucha, Salvador Dali, Franciszek Starowieyski, Zbigniew Beksiński.
Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków , Stowarzyszenia Marynistów Polskich , EKOART-u, Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury .

www.malgorzatazgola.com

POWRÓT

aktualizacja 13.01.2014

 
 
Stowarzyszenie Twórców i Sympatyków Kultury
przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
Wszelkie prawa zastrzeżone. C 2004 Copyright by KlimoK